Czwartkowy Przegląd Prasy

Przychody UPC Polska znowu w górę… Apple szuka kluczowego pracownika… Google+ rośnie w siłę… Nie ma mocnych na Allegro… E-apteki w przededniu zmian… Seria cyberwłamań do instytucji z całego świata… Niemcy walczą z Facebookiem o ochronę prywatności… Telekomy zarabiają już miliardy na mobilnym internecie…

COMPUTERWORLD

Czy płatności mobilne są realną alternatywą?

Pomimo dużego tempa wzrostu liczby kart płatniczych oraz transakcji (wzrost transakcji o 16% w 2010 roku do 83,9 mld zł) gotówka to ciągle najchętniej wykorzystywany środek płatniczy w Polsce i na świecie.

Czy Oracle i Google porozumieją się w sprawie platformy Android?

Przedstawiciele Google po raz pierwszy od rozpoczęcia postępowania sądowego zadeklarowali gotowość do podjęcia działań zmierzających do polubownego rozwiązania związanego z wykorzystanymi w środowisku Android rozwiązaniami sporu z firmą Oracle. Zdaniem ekspertów ugoda automatycznie oznaczałaby zawarcie porozumienia licencyjnego w zakresie technologii Java, co przekładałoby się m.in. na dodatkowe koszty związane z rozwojem systemu Android.

PARP organizuje misje na Tajwan dla polskich przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Warszawskim Biurem Handlowym w Tajpej, planuje zorganizowanie misji gospodarczej na Tajwan dla polskich firm z branży elektronicznej. Misja ma się odbyć w dniach 10 - 13 października br. i ma na celu promocję na Tajwanie polskich technologii z branży elektronicznej, a także ułatwienie nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami tajwańskimi.

RZECZPOSPOLITA

Nie ma mocnych na Allegro

W tym roku sprzedaż za pośrednictwem serwisu ma wynieść 8,6 mld zł. To więcej niż obroty e-sklepów w Polsce.

E-apteki w przededniu zmian

Wart ok. 150 mln zł polski rynek aptek internetowych znalazł się na zakręcie. Zanosi się na szybką konsolidację i wejście dużych zagranicznych graczy.

Google+ rośnie w siłę

Nowy portal społecznościowy od Google zdobył już około 25 mln użytkowników i to w niecały miesiąc od momentu uruchomienia.

Przychody UPC Polska znowu w górę

O 7 tys. mniej niż w marcu br. miała na koniec czerwca br. UPC Polska, największa sieć kablowa w kraju - wynika z danych jej właściciela, Liberty Global.

Seria cyberwłamań do instytucji z całego świata

Sieci komputerowe 72 instytucji na całym świecie zostały w ciągu ostatnich pięciu lat zaatakowane przez hakerów w ramach największej wykrytej dotychczas serii tego typu włamań.

GAZETA PRAWNA

Niemcy walczą z Facebookiem o ochronę prywatności

Nowa funkcja rozpoznawania twarzy na Facebooku narusza prawo - uznał jeden z niemieckich landów. Funkcja wykorzystująca nowoczesne technologie biometryczne została rozszerzona na europejskich użytkowników portalu w czerwcu tego roku.

Telekomy zarabiają już miliardy na mobilnym internecie

Rynek mobilnego internetu może być wart 4 mld zł rocznie. W I półroczu królowały na nim Orange i Play. W II kwartale rosły dzięki temu szybciej niż konkurencja.

WYBORCZA.BIZ

Operatorzy na czacie w UKE: Inwestujemy w mobilny internet

Adam, Szczecin-Podjuchy: Nie mam możliwości korzystania z mobilnego internetu. Operatorzy: Pana uwaga zostanie przekazana do pionu technicznego. W środę odbył się pierwszy czat UKE, na którym gracze komórkowi odpowiadali o inwestycjach w mobilny internet.

PULS BIZNESU

Apple szuka kluczowego pracownika

Apple ma do obsadzenia jedno z kluczowych stanowisk w koncernie.

NetWorld

Microsoft: Mamy mniej luk... a nie, jednak nie

W opublikowanym niedawno corocznym raporcie na temat bezpieczeństwa, Microsoft pochwalił się, że ostatnio w swoich produktach znacząco ograniczył liczbę luk, umożliwiających zdalne uruchomienie kodu. Niestety, okazało się, że raport zawiera błędy, które wypaczają sens fragmentu o liczbie błędów.