Czwartkowy Przegląd Prasy

Atak hakerów na giełdę w Hongkongu… Producent BlackBerry będzie współpracować z brytyjską policją - hakerzy odpowiadają pogróżkami… TVN rzuca Polsatowi rękawicę w internecie… Bill Gates inwestuje w traktory… MCI może zmienić prognozę na ten rok… Przedsiębiorcy zaczynają doceniać potęgę internetu… Z komórką do bankomatu…

COMPUTERWORLD

Znamy już kandydatów do tytułu Lidera Informatyki 2011

Wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu Lider Informatyki są banki, firmy ubezpieczeniowe, zakłady produkcyjne, placówki służby zdrowia, urzędy szczebla rządowego i samorządowego. instytucje użyteczności publicznej oraz firmy z sektora MSP.

Producent BlackBerry będzie współpracować z brytyjską policją - hakerzy odpowiadają pogróżkami

Uczestnicy zamieszek koordynują swoje działania m.in. za pośrednictwem serwisów społecznościowych oraz komunikatorów wbudowanych w nowoczesne telefony komórkowe. Szczególną popularnością cieszyć ma się komunikator BlackBerry Messenger. Jako pierwsi chęć współpracy z brytyjskimi służbami zadeklarowali przedstawiciele firmy Research In Motion. Niedługo później nastąpiło włamanie na oficjalnego bloga BlackBerry.

Sektor technologiczny zieloną wyspą na amerykańskiej giełdzie?

Mimo załamania na Wall Street większość spółek sektora technologicznego zakończyła wczorajsze notowanie na plusie. Wyceny firm takich jak Intel, IBM, Dell, Microsoft, czy HP wzrosły o kilka procent. Jednocześnie wartość koncernu Apple na moment przewyższyła wycenę giganta naftowego Exxon Mobil, najcenniejszej firmy na świecie.

RZECZPOSPOLITA

Z komórką do bankomatu

Klienci korzystający z elektronicznych portmonetek wreszcie będą mogli wyjmować z nich pieniądze na ulicy.

GAZETA PRAWNA

TVN rzuca Polsatowi rękawicę w internecie

TVN uruchomi własny serwis wideo w sieci pod koniec sierpnia.

Przedsiębiorcy zaczynają doceniać potęgę internetu

Co trzeci mały i średni przedsiębiorca wciąż nie założyła swojej strony. Na sprzedaż za pośrednictwem sieci zdecydowało się zaledwie 12 proc. wszystkich przedsiębiorstw.

WYBORCZA.BIZ

Bill Gates inwestuje w traktory. Kupił akcje koncernu Deere

Fundusz współzałożyciela giganta informatycznego Microsoft został największym akcjonariuszem amerykańskiego producenta maszyn rolniczych Deere.

PULS BIZNESU

Atak hakerów na giełdę w Hongkongu

Handel niektórymi akcjami na giełdzie w Hongkongu został wstrzymany, po tym jak hakerzy włamali się na portal internetowy giełdy, wstrzymując tym samym dostęp inwestorów do ogłaszanych w trakcie przerwy popołudniowej komunikatów.

PARKIET

MCI może zmienić prognozę na ten rok

Zarząd funduszu zwoła walne zgromadzenie, które wprowadzi zmiany w programie skupu własnych akcji.

NetWorld

VoIP - idealne narzędzie do sterowania botnetami?

Przestępcy kontrolujący sieci komputerów-zombie mogą sterować nimi za pośrednictwem... połączeń VoIP oraz sygnalizacji tonowej (DTMF - Dual Tone Multi Frequency). Dowiedli tego dwaj specjaliści, biorący udział w konferencji Defcon.