Czwartkowy Przegląd Prasy

Standard & Poor’s obniżył rekomendację dla akcji Google… Amazon królem Internetu… Dell popsuł nastroje… Powstaje Centralny Rejestr Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników… Nowy dowód osobisty w technologii otwartej czy zamkniętej?... Firmy tracą coraz więcej przez cyberataki… Ostatni konkurs na prace badawcze firm… Szubert: Nowoczesne technologie to wzrost PKB…

COMPUTERWORLD

Powstaje Centralny Rejestr Podmiotów Krajowej Ewidencji Podatników

Będzie to kompletna i zintegrowana w skali kraju ewidencja podatników. Rejestr powstaje w wyniku przekształcenia funkcjonującej dotychczas Krajowej Ewidencji Podatników.

Nowy dowód osobisty w technologii otwartej czy zamkniętej?

Newsweek napisał ostatnio, że urzędnicy "ustawiają" wart 400 mln zł przetarg na nowe dowody osobiste zmieniając decyzję w sprawie technologii, w jakiej mają być kodowane dokumenty. To ma faworyzować dwóch z pięciu oferentów...

Chcą przewidywać kursy spółek analizując wypowiedzi internautów

Kontynuując badania prowadzone w ramach pracy dyplomowej Bartosz Baziński z Politechniki Gdańskiej wraz ze studentem tej uczelni Michałem Brzezickim realizują projekt "Thivera". Jego celem jest stworzenie narzędzia wspomagającego decyzje inwestycyjne. Wynikami ich projektu już interesują się przedstawiciele funduszy inwestycyjnych.

System ERP przeanalizuje wpisy z firmowego Facebooka?

Media społecznościowe stają się powszechnym kanałem komunikacji z klientami. Zdaniem analityków oprogramowanie klasy ERP już za kilka lat zyska funkcje pozwalające na automatyzację procesów budowania bazy wiedzy na podstawie danych z sieci społecznościowych.

RZECZPOSPOLITA

Ostatni konkurs na prace badawcze firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła drugi i ostatni w tym roku konkurs o dotacje na badania przemysłowe przedsiębiorstw. Rozpocznie się 29 sierpnia. Jego budżet to 199 mln zł. Może to być w ogóle ostatni nabór projektów badawczych firm.

Firmy tracą coraz więcej przez cyberataki

Średnio 5,9 miliona dolarów rocznie kosztuje jedną firmę lub instytucję cyberatak na jej systemy. To aż o 56 proc. więcej niż rok wcześniej.

Standard & Poor’s obniżył rekomendację dla akcji Google

Standard & Poor’s obniżył rekomendację dla akcji Google do "sprzedaj" z "kupuj", przewidując, że planowane przejęcie przez spółkę producenta urządzeń bezprzewodowych, Motorola Mobility Holdings, może spowolnić jej wzrost i obniżyć marże zysku.

GAZETA PRAWNA

Szubert: Nowoczesne technologie to wzrost PKB

Społeczeństwo informacyjne potrzebuje wsparcia rządu. Nasz potencjał gospodarczy bez tego zwiędnie.

PULS BIZNESU

Amazon królem Internetu

W czerwcu ok. jeden na pięciu internautów odwiedził strony Amazon.com, poinformowała firma comScore.

Dell popsuł nastroje

Dow Jones i S&P500 rosły na zamknięciu sesji o mniej niż 0,1 proc. Nasdaq stracił 0,5 proc.

NetWorld

Symantec poszerza ofertę o nowe rozwiązania do szyfrowania danych

Symantec rozszerzył ofertę rozwiązań szyfrujących o przeglądarkę Symantec PGP Viewer. Rozwiązanie jest przeznaczone dla systemu operacyjnego iOS i umożliwia pracownikom mobilnym odczytywanie poczty na urządzeniach Apple iPad, iPhone lub iTouch. Aplikację można pobrać z Apple App Store.

Linux opanował rynki finansowe

Dzięki możliwościom jądra systemu, pozwalających na bardzo szybkie przekazywanie informacji, Linux stał się głównym "graczem" rynków finansowych.

InternetStandard

Gemius prezentuje raport o trendach na rynku internetowym

Dane na temat rynków internetowych, gromadzone w serwisach gemiusRanking obejmujących kilkanaście krajów Europy Środkowo-Wschodniej i MENA, pokazują, że ostatnie pół roku było czasem istotnych przetasowań na rynku. W II połowie 2011 r. można było zaobserwować zwycięstwo przeglądarki Mozilla Firefox nad Microsoft Internet Explorerem i umacnianie się iPada na rynku urządzeń mobilnych.

AGMO wchodzi na polski rynek mikropłatności

Dostawca mobilnych i internetowych rozwiązań płatniczych w Czechach i na Słowacji, zaczął oferować swoje usługi na rynku polskim. AGMO będzie oferować płatności dla e-biznesu: SMS Premium oraz połączenia audiotekstowe.