Czwartkowy Przegląd Prasy

Steve Jobs odchodzi z Apple'a… Portale tracą, zyskuje Facebook i Nasza klasa… Pierwowzór iPad'a znaleziony w "kosmosie"… W sieci wydajemy więcej niż w sklepie… Prezes UKE wezwała Play do zaprzestania emisji reklamy… WikiLeaks publikuje dokumenty o Libii… Rynek pracy IT: więcej ofert, wyższe pensje… W Google+ rozpoczęła się weryfikacja celebrytów…

COMPUTERWORLD

Przyszłość IT tworzą geniusze

Pomysły Adama nigdy nie szły za aktualną, hałaśliwą modą w IT. Wręcz przeciwnie - nie zawsze są dziś doceniane, bowiem dotyczą kształtu tego, co modą będzie dopiero za... 10-15 lat.

Kiedy Google będzie oferował telefony Motoroli i czy będą rozdawane za darmo?

Według analityków wizja kierownictwa Google zakłada, że usługi i rozwiązania technologiczne sprzyjające wymianie informacji będą oferowane po minimalnej cenie lub wręcz za darmo, o ile tylko sprawdzą się jako nośnik reklam. Czy wobec tego Google wykorzysta rozwiązania koncernu Motorola, aby zaoferować telefony komórkowe za darmo?

Rynek pracy IT: więcej ofert, wyższe pensje

W ostatni półroczu znacząco wzrosło wynagrodzenie specjalistów i menedżerów w branży IT i telekomunikacyjnej - wynika z najnowszego raportu płacowego opublikowanego przez międzynarodową firmę rekrutacyjną HAYS Poland. W branży tej nadal jednak można zauważyć dość duże proporcje w zarobkach pomiędzy województwem mazowieckim a innymi rejonami Polski.

RZECZPOSPOLITA

W sieci wydajemy więcej niż w sklepie

Średnia wartość zakupów w e-sklepach spożywczych to ponad 200 zł. W zwykłych sklepach kilka razy mniej.

Steve Jobs odchodzi z Apple'a

Dyrektor wykonawczy Apple Inc. Steve Jobs zrezygnował ze stanowiska. Jego następcą zostanie dotychczasowy dyrektor operacyjny korporacji Tim Cook.

Portale tracą, zyskuje Facebook i Nasza klasa

Najwięcej Polaków nadal korzysta z wyszukiwarki Google. Jednak najpopularniejsze portale jak Onet czy Gazeta.pl notują spadek liczby użytkowników.

GAZETA PRAWNA

Prezes UKE wezwała Play do zaprzestania emisji reklamy

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska wezwała P4, operatora sieci Play do zaprzestania emisji reklamy - podał UKE. Chodzi o reklamę, w której spółka informuje, że posiada "Sieć o najlepszej jakości transmisji danych według UKE".

PULS BIZNESU

WikiLeaks publikuje dokumenty o Libii

Po opanowaniu Trypolisu przez powstańców portal WikiLeaks opublikował dokumenty dyplomacji USA dotyczące Libii. WikiLeaks informuje na Twitterze, że jest to 349 dokumentów, powstałych w okresie od lat 80. do czasu przed wybuchem libijskiego powstania.

Pierwowzór iPad'a znaleziony w "kosmosie"

Trwa spór patentowy pomiędzy Apple i Samsungiem dotyczący złamania prawa do własności projektu tabletu iPad. Koreańczycy twierdzą, że pierwotny design tabletu został użyty w 1961 r. w filmie Stanley’a Kubricka - "Odyseja kosmiczna 2001".

NetWorld

SSL: Notariaty - nowe podejście do weryfikacji certyfikatów

Skuteczny atak hakera na Comodo i późniejsze wykorzystanie fałszywych certyfikatów pokazuje, że dotychczasowy model ich poświadczania nie do końca się sprawdza. Nowy model zaufania dla SSL ma być mniej podatny na ataki.

Cyberatak na USA pokazany w chińskiej telewizji

Chińska telewizja wyemitowała w lipcu program dokumentalny, w którym pokazany jest przebieg prawdziwego cyberataku na cel w USA. To nowy dowód w kwestii działalności hakerskiej chińskiej armii, od lat podejrzewanej o ataki na systemy i witryny internetowe w innych krajach.

Windows 8 będzie wspierać natywnie połączenia USB 3.0

Microsoft wprowadzi do systemu operacyjnego Windows 8 obsługę USB 3.0. W opinii analityków połączenia takie będą prawdopodobnie rywalizować w przyszłości z szybkimi połączeniami opartymi na intelowskiej technologii Thunderbolt.

InternetStandard

W Google+ rozpoczęła się weryfikacja celebrytów

Google właśnie uruchomił system, który ma za zadanie weryfikację kont sławnych osób w serwisie społecznościowym Google+.