Czwartkowy Przegląd Prasy

HP skieruje na rynek jeszcze trochę TouchPadów, ale tylko do końca października… TelForceOne tłumaczy stagnację siecią o. Rydzyka… MCI Management koryguje założenia finansowe na 2011 rok… Action planuje skup akcji… Facebook zapłaci za włamanie się do portalu… Kolejny bank wprowadza karty zbliżeniowe… Setki milionów wydawane w wirtualnym świecie… Od przyszłego roku szybkie przelewy dostępne dla każdego… Były szef oddziału China Mobile skazany na śmierć za korupcję…

COMPUTERWORLD

Plan Informatyzacji Państwa do poprawki

Opis długiej listy projektów IT przypisanych jednostkom administracji publicznej w proponowanym Planie Informatyzacji Państwa ukazuje brak refleksji, jak należy wykorzystać technologie ITC i co się może zmieniać relacjach państwo - obywatel w związku z upowszechnianiem nowych mediów informacyjnych.

Pięć faktów na temat Anonymous, które powinien poznać CIO

Czy ataki Anonymous należy uwzględnić w informatycznej strategii firmy i jej polityce bezpieczeństwa? Na pewno warto bliżej poznać to zjawisko.

Mainframe wciąż żywy, czyli w którym kierunku rozwija się technologia IBM

Na temat technologii mainframe rozmawiamy z Wolfgangiem Wendtem, wiceprezesem w regionie IBM Growth Markets, odpowiedzialnym za sprzedaż serwerów klasy zEnterprise.

RZECZPOSPOLITA

Kolejny bank wprowadza karty zbliżeniowe

BOŚ Bank wprowadza nowe karty debetowe i kredytowe - wszystkie w systemie płatności zbliżeniowych PayPass lub PayWave, które umożliwiają one dokonywanie szybkich transakcji poprzez zbliżenie karty do terminala.

Setki milionów wydawane w wirtualnym świecie

Tylko Amerykanie na towary i usługi istniejące jedynie w wirtualnym świecie wydadzą w tym roku niemal 800 mln dol. Dla firm to doskonały sposób na dotarcie do nowych klientów z realnymi produktami.

GAZETA PRAWNA

Od przyszłego roku szybkie przelewy dostępne dla każdego

Od przyszłego roku przelewy dokonywane w czasie rzeczywistym mają być już dostępne dla każdego. Teraz za błyskawiczne przekazanie pieniędzy z rachunku klienta na konto odbiorcy trzeba zapłacić 5 zł.

HP skieruje na rynek jeszcze trochę TouchPadów, ale tylko do końca października

Hewlett-Packard zgodził się uruchomić ostatnią linię produkcji swoich tabletów TouchPad wobec ogromnego zainteresowania klientów gadżetem dzięki drastycznej obniżce cen.

PARKIET

TelForceOne tłumaczy stagnację … siecią o. Rydzyka?

Niemal bez wzrostu - 48,72 mln zł przychodów - zakończył pierwszą połowę br. TelForceOne, grupa w skład której wchodzi producent aparatów myPhone i biznes dystrybucji akcesoriów do telefonów komórkowych oraz elektroniki.

MCI Management koryguje założenia finansowe na 2011 rok

Giełdowy fundusz zapowiada, że w najbliższych kilku miesiącach zainwestuje w nowe projekty do 200 mln zł.

Action planuje skup akcji

Giełdowy dystrybutor sprzętu IT miał w I półroczu przychody o 14,6 proc. większe niż rok wcześniej a zysk netto o 114 proc.

PULS BIZNESU

Były szef oddziału China Mobile skazany na śmierć za korupcję

Były szef regionalnego oddziału jednej z największych firm telekomunikacyjnych na świecie, China Mobile, został skazany na karę śmierci w zawieszeniu na dwa lata za przyjęcie ponad 2,5 mln dolarów łapówek.

Facebook zapłaci za włamanie się do portalu

Facebook oferuje nagrody pieniężne dla osób, którym powiedzie się włamanie na stronę internetową platformy. Do tej pory zostało wypłacone około 40 tys. USD.

NetWorld

HP żegna erę PC - co dalej z PSG?

HP, największy na świecie producent komputerów osobistych, dołącza do firm sugerujących "koniec ery klasycznych komputerów PC", ale jednocześnie rezygnuje z rozwijania konkurencyjnych dla PC tabletów i smartfonów.

Startuje LTE 1800 Cyfrowego Polsatu

30 sierpnia Cyfrowy Polsat rozpoczął oferowanie usługi LTE pozwalającej na dostęp do internetu z szybkością do 100 Mb/s za pomocą dwusystemowego (HSPA+/LTE) modemu Huawei E398. Miesięczna opłata abonamentowa zaczyna się od 30 zł brutto za pakiet 3 GB danych.

Google jedną z ofiar fałszerzy certyfikatów SSL

Holenderska firma wydająca cyfrowe certyfikaty do uwierzytelniania stron www poinformowała, że Google i kilkadziesiąt innych serwisów stało się celem przestępców.