Czwartkowy Przegląd Prasy

Rośnie popularność płatności przy użyciu telefonów komórkowych… Duża emisja Polkomtelu… Znamy datę debiutu nowego PlayStation… Na komórkach coraz trudniej zarobić… Polska wschodnia ma się stać inteligentnym makroregionem… Dopłacimy za opóźnienia we wprowadzeniu e-myta… Komórka bez "bajerów" za 56 tys. USD…

COMPUTERWORLD

Jak skutecznie kontrolować projekty

Zarządzanie finansami całego portfela projektów, a nie każdego projektu z osobna, może uchronić firmę przed niekontrolowanym gospodarowaniem budżetem i zasobami.

Windows 8 dostępny do ściągnięcia dla wszystkich

Microsoft umożliwił pobranie i przetestowanie najnowszej wersji swojego systemu operacyjnego każdemu, kto ma na to ochotę. Taką decyzję podjęto po raz pierwszy w historii firmy!

Udziałowcy firmy Autonomy nie chcą 11 mld USD oferowanych przez HP?

Tylko 41 proc. akcjonariuszy brytyjskiej firmy Autonomy opowiedziało się za fuzją z amerykańskim koncernem. Wartą niemal 11 mld USD ofertę przedłużono o kolejne trzy tygodnie. Rozwiązania brytyjskiej firmy Autonomy mają uzupełnić ofertę oprogramowania biznesowego HP.

RZECZPOSPOLITA

Rośnie popularność płatności przy użyciu telefonów komórkowych

mPay, jeden z pionierów na polskim rynku płatności mobilnych (przez telefony komórkowe), pozyskał od inwestorów 2,5 mln zł na dalszy rozwój.

Polska wschodnia ma się stać inteligentnym makroregionem

Program "Rozwój Polski Wschodniej" jest postrzegany przez pryzmat budowy dróg, a dopiero w drugiej kolejności jako służący innowacjom.

Duża emisja Polkomtelu

Największe polskie firmy planują sprzedaż euroobligacji.

GAZETA PRAWNA

Dopłacimy za opóźnienia we wprowadzeniu e-myta

Pod koniec ośmioletniego kontraktu systemem e-myta objętych bedzie 7,5 tys. km dróg, prawie pięciokrotnie więcej niż obecnie - mówi Marek Cywiński, dyrektor zarządzający Kapsch Telematic Service.

PULS BIZNESU

Komórka bez "bajerów" za 56 tys. USD

Nie wysyła emaili, nie można podłączyć jej do internetu, nie ma kamery, nawigacji gps, nie ma nawet najprostszych gier. Jest za to ze złota i kosztuje 56 tys. USD.

Znamy datę debiutu nowego PlayStation

17 grudnia 2011 r. Sony wprowadzi do sprzedaży w Japonii nowy model przenośnej konsoli PlayStation.

Na komórkach coraz trudniej zarobić

Operatorzy komórkowi mają problem. Bo choć liczba abonentów rośnie, przychody na klienta spadają.

NetWorld

Fałszywe certyfikaty: winni ludzie czy PKI?

Wobec afer z fałszywymi certyfikatami zasadne wydaje się pytanie, czy Infrastruktura Klucza Publicznego jest niezawodna? A może problem tkwi zupełnie gdzie indziej?

Procesory Snapdragon (Qualcomm) będą obsługiwać komputery Windows 8

Firma Qualcomm ogłosiła współpracę z Microsoftem, dzięki której produkowane przez nią mobilne procesory linii Snapdragon będą wykorzystane w pierwszej generacji komputerów osobistych pracujących pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Windows 8.

InternetStandard

Pierwszy poseł z aplikacją na smartfona

Michał Jaros, jako pierwszy wśród polskich polityków prezentuje nową platformę komunikacji z elektoratem - aplikację "Mój Poseł - Michał Jaros". Można ją ściągnąć bezpłatnie na smartfona. Podobną aplikację w swojej kampanii w 2008 roku wykorzystywał prezydent Stanów Zjednoczonych - Barack Obama.

Sieć ebuzzing wchodzi na polski rynek

Ebuzzing - dostawca usług związanych z budowaniem zasięgu w Internecie dla domów mediowych i agencji reklamowych, obecny m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji - podpisał umowę o wyłącznej współpracy w Polsce z agencją Think Kong.