Czwartkowy Przegląd Prasy

Innowacyjność jest bronią na e-rynku… Microsoft zwalnia za wpis o Nokii na Twitterze… Dlaczego Apple nie jest w średniej Dow Jones… Kanały z Cyfry+ wchodzą do Internetu… Wokół ifirma.pl pączkują kolejne produkty… Spór z C&C Energy bije w Komputronik… Gates ciągle najbogatszym Amerykaninem…

COMPUTERWORLD

Społeczeństwo cyfrowe na deptaku

Nowe magiczne słowo przebiło się w Krynicy do słownika wielkiej polityki: społeczeństwo cyfrowe. I jak to zwykle bywa, nikt nie zawraca sobie głowy definicją.

Internet dla Mazowsza - samorząd zaprasza do konsultacji publicznych

Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczyna konsultacje publiczne projektu "Internet dla Mazowsza" realizowanego w ramach Mazowieckiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

TPSA z nową ofertą outsourcingu usług wsparcia systemów IT

Na nową ofertę usług IT dla sektora MSP Grupy TP składa się m.in. wsparcie techniczne oraz wynajem komputerów, sprzętu peryferyjnego i oprogramowania (na razie pakietów biurowych i systemów bezpieczeństwa, ale docelowo także systemów wspierających zarządzanie firmą).

RZECZPOSPOLITA

Kanały z Cyfry+ wchodzą do Internetu

Od listopada klienci Cyfry+ będą mogli oglądać kanały takie jak MiniMini, Domo, Hyper czy Planete także w sieci.

Innowacyjność jest bronią na e-rynku

Cieszy odbicie wyników odwiedzalności rodzimej Naszej-Klasy wobec potęgi serwisów społecznościowych, jaką jest Facebook.

WBORCZA.BIZ

Microsoft zwalnia za wpis o Nokii na Twitterze

Jeden z pracowników Microsoftu został zwolniony za krótki wpis o nowym telefonie Nokii.

PARKIET

Power Media: Wokół ifirma.pl pączkują kolejne produkty

Po trudnych latach 2009-2010 w bieżącym roku wrocławska spółka znowu zaczęła zarabiać na siebie. W I półroczu Power Media miało 4,13 mln zł przychodów (3,42 mln zł rok temu) i 0,19 mln zł zysku netto (0,36 mln zł straty).

Spór z C&C Energy bije w Komputronik

Poznański sąd oddalił powództwo C&C Energy o zapłatę przez Komputronik 1,8 mln zł z tytułu rozliczeń handlowych.

PULS BIZNESU

Gates ciągle najbogatszym Amerykaninem

Magazyn Forbes opublikował najnowszą edycję listy "Najbogatszych Amerykanów". Mimo kryzysu, niemal każdy z nich w ostatnim roku powiększył swoją fortunę.

Dlaczego Apple nie jest w średniej Dow Jones?

Apple jest najwięcej wartą amerykańską spółką. Pojawiły się głosy, że powinno wejść do średniej Dow Jones.

NetWorld

Nowości w Windows Server 8

Microsoft wyposażył swój nowy serwer nie tylko w nowy interfejs graficzny ale przede wszystkim w liczne poprawki. Zobaczmy co nowego pojawi się w Windows Server 8.

Cisco ułatwi zarządzanie wirtualną siecią w Windows Server 8

Koncern Cisco pracuje nad produktami, które będą obsługiwać technologię wirtualizacyjną, wbudowaną w Windows Server 8. Ich premiery należy spodziewać się w przyszłym roku - wraz z wprowadzeniem na rynek kolejnego wydania serwerowego OS-u Microsoftu.

Liquid Net - rozwiązanie NSN dla sieci szerokopasmowych

Nokia Siemens Networks wprowadziła do oferty rozwiązanie Liquid Net. Pozwala ono operatorom konfigurować sieci w taki sposób, aby same dostosowywały swoją pojemność i zasięg do aktualnego zapotrzebowania.