Czwartkowy Przegląd Prasy

Android dominuje na rynku smartfonów… Nowy "ulepszony" Skype… Polskie gry komputerowe okupują listy bestsellerów… Nokie wciąż lubiane przez Polaków… UPC uspokoi abonentów?... Polkomtel inwestuje w usługi finansowe 32 mln zł… Wyścigi konne w internecie… Których polityków googlujemy? Wygrywa Kaczyński…

COMPUTERWORLD

Nagrodziliśmy Liderów Informatyki 2011

W tym roku przyznaliśmy statuetki Liderów w sześciu kategoriach: finanse i bankowość; małe i średnie przedsiębiorstwa; opieka zdrowotna; przemysł; sektor publiczny i sektor użyteczności publicznej. Przyznaliśmy też dwie nagrody specjalne za wdrożenie telekomunikacyjne oraz za wspieranie polskiej branży IT i promocję wykorzystania narzędzi informatycznych w biznesie.

Polska branża IT bardziej konkurencyjna

W najnowszym rankingu konkurencyjności branży informatycznej Polska uplasowała się w połowie stawki. Polską branżę ICT uznano za bardziej konkurencyjną niż przed dwoma laty. Poprawiły się m.in. warunki prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Osłabieniu uległa jednak pozycja Polski w zakresie dostępności zasobów ludzkich.

Oto lista powodów zwolnienia Leo Apothekera z HP

Nieudolność operacyjna, brak porozumienia na szczeblu kierowniczym, niespójna wizja rozwoju działalności oraz błędy w zakresie polityki informacyjnej to główne argumenty, które zdecydowały za zwolnieniem Leo Apothekera ze stanowiska dyrektora generalnego HP. Jego następczyni zapowiada m.in. weryfikację ostatnich decyzji związanych z ograniczeniem działalności w segmencie komputerów PC. Niezależnie od tego Leo Apotheker może otrzymać odprawę w łącznej wysokości rzędu 35 mln USD.

RZECZPOSPOLITA

Nokie wciąż lubiane przez Polaków

Fiński producent mocno się trzyma na naszym rynku. Polacy kupią w tym roku 11 mln telefonów komórkowych, z czego jedną trzecią stanowić będą smartfony - twierdzi IDC.

UPC uspokoi abonentów?

Na 4 października UPC Polska zwołała konferencję prasową, na której przekaże więcej informacji na temat planowanego przejęcia Astera.

Polkomtel inwestuje w usługi finansowe 32 mln zł

Polkomtel dokapitalizował spółkę zależną Polkomtel Business Development (PBD). 12 sierpnia walne zgromadzenie wspólników PBD zdecydowało o podniesieniu jej kapitału. Cztery dni później Polkomtel objął nowe udziały spółki zależnej wpłacając do jej kasy 32 mln zł - wynika ze sprawozdania półrocznego telekomu.

GAZETA PRAWNA

Wyścigi konne w internecie

Szykuje się rewolucja na warszawskim Służewcu: od przyszłego sezonu, czyli od kwietnia 2012 r., gonitwy koni będzie można obstawiać przez internet.

WYBORCZA.BIZ

Których polityków googlujemy? Wygrywa Kaczyński

Najpopularniejszym politykiem w internecie jest Jarosław Kaczyński. Miesięcznie wyszykują go 74 tysiące osób.

PARKIET

Polskie gry komputerowe okupują listy bestsellerów

"Dead Island" i "Wiedźmin 2" to dwie najchętniej kupowanie gry wideo w serwisie Steam, sprzedającym gry w postaci cyfrowej przez Internet.

PULS BIZNESU

Pracownik woli sieć

Technologie sieciowe zmieniają nasz stosunek do pracy, firmy i szefa.

Walka o talenty w szkolnej ławie

Współpraca z uczelniami to dla firm IT inwestycja w przyszłe kadry.

Nowy "ulepszony" Skype

Skype zaktualizował aplikację na urządzenia mobilne. Nowa wersja będzie dostępna na platformy iPhone, iPad i iPod Touch.

Android dominuje na rynku smartfonów

Android i iOS - to dwa najpopularniejsze systemy operacyjne walczące o przychylność właścicieli inteligentnych telefonów. Tę batalię jak na razie wygrywa ten pierwszy, mimo że w ten drugi system wyposażony jest iPhone - najpopularniejszy smartfon na rynku.

NetWorld

Rusza projekt badający stan łącz szerokopasmowych w Europie

Komisja Europejska rozpoczęła we współpracy z firmą SamKnows (specjalizującą się w testowaniu sieci komputerowych) ogólnoeuropejski projekt mający na celu sporządzenie mapy łączności szerokopasmowej wszystkich państw członkowskich UE oraz trzech innych państw europejskich.

Bezpieczeństwo: narzędzia SIEM do lamusa?

Zdaniem eIQ Networks, jednego z dostawców platform do śledzenia zdarzeń związanych z bezpieczeństwem, SIEM przechodzi do przeszłości, dzieląc los m.in. technologii opartych na sygnaturach.

InternetStandard

Google będzie zatrudniać inżynierów także w Warszawie

Doszedł do nas mail podpisany przez Nelsona Mattosa, wiceprezesa Google na region EMEA odpowiedzialnego za produkty i ich rozwój. Ogłosił, że firma ta otwiera drugie, po Krakowie, biuro inżynierskie w Polsce. Będzie umiejscowione w Warszawie.

Obawy dotyczące bezpieczeństwa Facebooka po zmianach ogłoszonych na f8 Developer Conference

Modyfikacje mające na celu zwiększenie interakcji pomiędzy użytkownikami, mogą jednocześnie spowodować zalanie stron na FB przez spamboty w stylu Twittera. Zwiększą też liczbę ukierunkowanych ataków - uważają przedstawiciele firmy Marken Systemy Antywirusowe.