Czwartkowy Przegląd Prasy

Microsoft wśród chętnych do przejęcia Yahoo… Producent BlackBerry rośnie. Vodafone zainteresowany kupnem?... Hakerzy chcą zaatakować giełdę w Nowym Jorku… Samsung zabiega o zakaz sprzedaży iPhone’a 4S we Francji i Włoszech… Mężczyźni częściej kupują w sieci… Ręczne sterowanie telefonem… Poseł lubi gadżety…

COMPUTERWORLD

Steve Jobs nie żyje

Współzałożyciel firmy Apple zmarł na raka trzustki w wieku 56 lat. "Błyskotliwość, pasja i energia Steve`a były źródłem niezliczonych innowacji, z których dziś korzysta cały świat" - czytamy w oświadczeniu przedstawicieli firmy Apple.

Rząd cyfrowy, czy analogowy?

Nowy rząd musi wziąć pod uwagę, że lepsze warunki dla unowocześnienia państwa, gospodarki i społeczeństwa z wykorzystaniem technologii cyfrowych, wymagają nie specjalizowanego ministerstwa, bo to za mało, lecz kompetentnego przywództwa i osobistego wsparcia premiera, a przynajmniej wyznaczenia wicepremiera.

Oracle ogłosił ogólną dostępność oprogramowania biznesowego Fusion Applications

Po niemal sześciu latach od pierwszych zapowiedzi nowego zestawu oprogramowania biznesowego Oracle oficjalnie potwierdzono, że nowe środowisko aplikacyjne jest dostępne publicznie. Obok funkcji typowych dla systemów wspierających zarządzanie pakiet zawiera m.in. szereg rozwiązań analitycznych oraz mechanizmów pracy zespołowej. Jednym z uczestników pilotażowych wdrożeń oprogramowania Oracle Fusion Applications jest Grupa TP!

RZECZPOSPOLITA

Ręczne sterowanie telefonem

Bruksela Obniżenie stawek roamingowych - również za transfer danych - dla Europejczyków jest jednym z największych osiągnięć Komisji Europejskiej. Dla ekspertów - wielką pomyłką.

Mężczyźni częściej kupują w sieci

Statystyczny Europejczyk robi je raz na 2,5 tygodnia, podczas, gdy kobiety tylko raz w miesiącu. Ogółem wśród 10 krajów UE online kupuje już 40 proc. konsumentów.

GAZETA PRAWNA

Samsung zabiega o zakaz sprzedaży iPhone’a 4S we Francji i Włoszech

Batalia prawna miedzy dwoma największymi na świecie producentami smartfonów i tabletów jeszcze bardziej się zaostrza. Samsung Electronics zwróci się z wnioskiem o zakaz sprzedaży telefonu iPhone 4S na terenie Francji i Włoch z powodu naruszenia patentów.

WYBORCZA.BIZ

Microsoft wśród chętnych do przejęcia Yahoo?

Gigant informatyczny Microsoft jest zainteresowany przejęciem serwisu internetowego Yahoo, którego rynkowa wartość szacowana jest na 18 mld dol.

Producent BlackBerry rośnie. Vodafone zainteresowany kupnem?

Akcje firmy Research In Motion rosły w środę o 14 proc., do poziomu 23,86 dol. To efekt informacji, że jedną z firm chcących przejąć producenta BlackBerry jest Vodafone.

PULS BIZNESU

Hakerzy chcą zaatakować giełdę w Nowym Jorku

Grupa hakerów Anonymous, znana z antykorporacyjnego nastawienia, grozi, że sparaliżuje lub poważnie utrudni pracę giełdy nowojorskiej (NYSE), włamując się do jej systemu komputerowego.

Poseł lubi gadżety

Wybrańcy narodu idą z duchem czasu, o czym świadczą wydatki - ujawnione przez portal Money. pl - na sprzęt elektroniczny.

NetWorld

UPC zwiększa zasięg szybkiego internetu

UPC poinformowała o zmodernizowaniu w kolejnym mieście swoich łączy do standardu EuroDOCSIS 3.0. Mieszkańcy Bydgoszczy, będący w zasięgu usług internetowych operatora, mogą teraz korzystać z przepustowości nawet do 150 Mb/s.

IBM zaleca: nie nabijajcie się z ofiar phishingu

Specjaliści ds. bezpieczeństwa i administratorzy firmowych systemów nie powinni natrząsać się i protekcjonalnie traktować użytkowników, którzy dają się nabrać na e-maile wysyłane przez phisherów i autorów złośliwego oprogramowania - twierdzą eksperci z koncernu IBM.

Windows Phone 7.5 - najważniejsze nowości dla biznesu

Najnowsza wersja systemu Microsoft Phone ujrzała w zeszłym tygodniu światło dzienne. Co ma ona do zaproponowania klientom korporacyjnym?