Czwartkowy Przegląd Prasy

Reklama mobilna napędza zwyżki reklamy w sieci… Twitter ujawnia tajemnice… DPTG nie ruszy TP w Polsce… Przedsiębiorcy będą mogli łatwiej rozliczyć e-dotacje… Rządowe pomysły na cyfryzację… Nadchodzi e-rozprawa… Polacy gotowi zapłacić za internet w komórce maksymalnie 155 zł… Przełomowe zastosowanie iPhone’a…

COMPUTERWORLD

Prawdy i mity o chińskich hackerach

O hackerach z Państwa Środka mówi się wiele, a jeszcze więcej ataków jest kojarzonych z ich działalnością, także na polskie firmy. Mało kto zastanawia się kto za nimi naprawdę stoi.

W IT nie trudno o pracę

Mimo zmieniającej się sytuacji na rynku pracy stale obserwujemy zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów IT. Wynagrodzenia rosną, a kierunki informatyczne stają się powoli jednymi z najbardziej obleganych.

Polska wystawi Pawilon Narodowy podczas ITU Telecom World 2011 w Genewie

Polski Pawilon powstał we współpracy Ministerstwa Infrastruktury z polskimi firmami z branży teleinformatycznej. Polska weźmie udział w targach ITU Telecom World po raz pierwszy.

RZECZPOSPOLITA

DPTG nie ruszy TP w Polsce

Sąd Apelacyjny w Warszawie nie zmienił postanowienia sądu pierwszej instancji i nie odwiesił postępowania wszczętego z wniosku duńskiej firmy DPTG spierającej się z Telekomunikacją Polską. Duńczycy chcieli, by polskie sądy uznały skuteczność wyroku Trybunału Arbitrażowego z Wiednia z 2010 r.

Przedsiębiorcy będą mogli łatwiej rozliczyć e-dotacje

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości upraszcza rozliczenia projektów internetowych dotowanych z "Innowacyjnej gospodarki".

Reklama mobilna napędza zwyżki reklamy w sieci

Globalne wydatki firm na reklamy sięgną w tym roku o,5 biliona dolarów pomimo niepewnej sytuacji na wielu rynkach.

Gdzie przechować dużą ilość danych

W małych przedsiębiorstwach i biurach sprawdzi się pamięć NAS. Służy nie tylko do archiwizacji. Może też spełniać wiele innych zadań.

GAZETA PRAWNA

Najlepsze internetowe konta dla małych i średnich firm

najnowszego raportu NetBanku przygotowywanego przez Związek Banków Polskich wynika, że liczba klientów bankowości internetowej z sektora małych i średnich przedsiębiorstw nie rośnie dużo wolniej niż przed laty.

Rządowe pomysły na cyfryzację

W ciągu trzech tygodni dowiemy się, jak będzie wyglądało ministerstwo koordynujące informatyzację. Bruksela zapowiedziała przekazanie 9,2 mld euro na wsparcie inwestycji w internet szerokopasmowy i usługi cyfrowe.

WYBORCZA.BIZ

Nadchodzi e-rozprawa

Niespełna 25 minut trwała symulowana rozprawa - prosty cywilny spór o zwrot długu - nagrywana i rejestrowana cyfrowo. To ma być standard od przyszłego roku w sądach okręgowych i apelacyjnych całej Polski.

PULS BIZNESU

Przełomowe zastosowanie iPhone’a

Jeżeli jesteś zagorzałym fanem iPhone’a, to nie możesz przegapić tej informacji. Smartfon Apple, po delikatnym podrasowaniu, pozwoli na wykonywanie zdjęć, podobnych do tych, uzyskanych za pomocą mikroskopu.

Ile za użycie smartfona

Polacy są gotowi zapłacić za szybki internet (100 Mbit/s) w komórce maksymalnie 155 zł, czyli tyle co obywatele innych państw.

Twitter ujawnia tajemnice

W trakcie odbywającej się w San Francisco konferencji Dick Costello, dyrektor wykonawczy Twittera, ujawnił statystyki dotyczące przepustowości serwisu

NetWorld

Ice Cream Sandwich zaprezentowany - co nowego w Androidzie 4.0?

Koncern Google oficjalnie zaprezentował najnowszą wersję swojego systemu mobilnego - Android 4.0. Nowy OS (znany do tej pory pod roboczą nazwą Ice Cream Sandwich) przeznaczony jest zarówno dla smartfonów, jak i tabletów - to nowość, bo do tej pory Google utrzymywał dwie oddzielne wersje Androida.

Wirtualizacja desktopów w trzech odsłonach

VMware, Parallels Desktop i VirtualBox to trzy popularne rozwiązania pozwalające tworzyć i uruchamiać maszyny wirtualne na komputerach biurkowych. Przyjrzymy się zaletom tych narzędzi i korzyściom, jakie za ich pomocą mogą odnieść zwykli użytkownicy.

InternetStandard

Ponad 30% sklepów internetowych w Polsce narusza zbiorowe interesy konsumentów

Ponad 30% polskich sklepów internetowych posiada w swoich regulaminach klauzule niedozwolone z rejestru prowadzonego przez prezesa UOKiK - wynika z badania przeprowadzonego na grupie 1000 polskich sklepów internetowych przez serwis KlauzuleNiedozwolone.pl.

CIO

Kto inwestuje w R&D

Komisja Europejska opracowała raport dotyczący nakładów na badania i rozwój w europejskich firmach. W zestawieniu znalazło się 7 przedsiębiorstw z Polski, w tym spółki z sektora technologicznego.