Czwartkowy Przegląd Prasy

Sam Palmisano ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego IBM… Play zdobywa klientów, a T-Mobile ich traci… Telekomunikacja Polska nie chce kupować telewizji TVN… Amazon walczy z Apple’em, dopłacając do tabletów… Fundusz MCI objął udziały w Morele.net… Nokia pokazała telefon Lumia z systemem operacyjnym Windows Phone… CBA zatrzymuje byłych szefów CPI…

COMPUTERWORLD

Sam Palmisano ustępuje ze stanowiska dyrektora generalnego IBM!

Od początku przyszłego roku koncernem IBM kierować będzie Virginia Rometty. Jako wiceprezes IBM Virginia Rometty odpowiadała m.in. za utworzenie pionu IBM Global Services.

Czy nowe pokolenie zmusi rząd do informatyzacji?

Na ulicach wielu miast świata do głosu dochodzi pokolenie, które wychowało się w epoce mediów społecznościowych. Radykalne, naturalnie lewicowe, oburzone na obowiązujące dziś zasady ustalone przez elity.

Państwo w budowie

Bez refleksji, jak zarządzać państwem za pomocą teleinformatyki, wydawanie nań pieniędzy nie ma sensu. To tak jak z naszymi drogami - są przejezdne, lecz pozbawione rozbudowanej infrastruktury.

RZECZPOSPOLITA

Jak się promować, to na Facebooku

75 proc. firm zwiększy wydatki na promocję na Facebooku, a tylko 3 proc. nie planuje żadnych działań w tym kanale marketingowym.

Telekomunikacja Polska: Nie chcemy kupować telewizji TVN

TP mogłaby się zainteresować należącą do TVN platformą cyfrową "n".

Amazon walczy z Apple’em, dopłacając do tabletów

Księgarnia, sprzedając Kindle Fire za 199 dol., do każdego dopłaca 10 dol. Dlatego wyniki Amazona są słabsze od oczekiwań.

Fundusz MCI objął udziały w Morele.net

Morele.net dołączyły do portfela MCI Management. Chcą być liderem sprzedaży sprzętu IT przez internet.

GAZETA PRAWNA

Nokia pokazała telefon Lumia z systemem operacyjnym Windows Phone

Fińska Nokia, która od dawna dążyła do odświeżenia swej oferty smartfonów w rywalizacji z Apple, zaprezentowała dzisiaj swój pierwszy telefon napędzany systemem operacyjnym Windows Phone koncernu Microsoft.

PULS BIZNESU

Internet różnych prędkości

W latach 2008-10 ceny usług telekomunikacyjnych spadły o 18 proc., a internetu szerokopasmowego o ponad 52 proc. - dowiadujemy się z raportu Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego.

Jak płacić, to przez internet

Aż 45 proc. Polaków używających internetu deklaruje, że chętnie korzystałoby z elektronicznych form dostarczania rachunków za telefon czy kablówkę — wynika z raportu agencji interaktywnej Think Kong i firmy badawczej Ipsos "F-inbox, elektroniczne rozliczenia, realne zyski".

Play zdobywa klientów, a T-Mobile ich traci

Przez pierwsze trzy kwartały tego roku sieć zmieniło 779 tys. numerów komórkowych.

NetWorld

Symantec O3 zabezpieczy pracę w chmurze

Symantec zaprezentował nową platformę zapewniającą bezpieczeństwo w chmurze. Jak podaje producent Symantec O3 chroni wszystkie aplikacje firmy działające w modelu "cloud computing" oraz zapewnia bezpieczeństwo samej infrastrukturze chmurowej.

System certyfikatów SSL - czas na zmiany

Ekspert od spraw bezpieczeństwa Moxie Marlinspike uważa, że centrom autoryzacyjnym takim jak Comodo, których skuteczność zabezpieczeń została podważona przez hakerów, nie powinno się bezgranicznie ufać, a sposób w jaki pracuje cały dzisiejszy przemysł certyfikatów SSL powinien być zmieniony na coś bardziej elastycznego.

BYWALEC

CBA zatrzymuje byłych szefów CPI

Sześć osób zatrzymali w środę rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wśród nich są dwaj oficerowie policji i byli dyrektorzy Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

CIO

Megaprojekty 2011

Zbliża się Jubileuszowa XV Konferencja Project Management MEGAPROJEKTY 2011. Jest to organizowane przez Stowarzyszenie Project Management Polska kluczowe wydarzenie w polskim środowisku kierowników projektów. CIO Magazyn Dyrektorów IT jest patronem medialnym wydarzenia.