Czwartkowy Przegląd Prasy

Polski Gruper na celowniku Google’a… Infovide-Matrix może zarobić w tym roku ponad 8 mln zł… Allegro pozywa za modyfikację logo… Zygmunt Solorz-Żak prezesem Polkomtela… Ericsson zwiększa udział w rynku… Sklepy przyszłości bez kolejek… Gdzie mamy najbezpieczniejsze WiFi…

COMPUTERWORLD

System do zadań specjalnych

Systemy klasy CRM wspierają w kompleksowy sposób cały proces sprzedaży - od przygotowania oferty, aż do obsługi posprzedażowej.

Na co giełdowe spółki IT wydadzą w kryzysie prawie 1,4 mld zł?

Co łączy Grupę TP, Asseco Poland, MNI i ABC Data? Wszystkie chcą dokonać skupu własnych akcji traktując je jako najbezpieczniejszą lokatę w niepewnych czasach.

Jakie są największe obszary ryzyka bezpieczeństwa IT

Przedstawiamy listę zawierającą najczęstsze "ryzyka" związane z bezpieczeństwem systemów IT.

SAP stawia na innowacje technologiczne

Strategia rozwoju oferty niemieckiego koncernu bazuje m.in. na technologiach mobilnych, modelu cloud computing oraz przetwarzaniu in-memory. Rozwiązania te mają znajdować zastosowanie we wszystkich liniach systemów biznesowych SAP.

***promocja***

Czy Twoja witryna żyje? Dowiedz się jak to zbadać. PC World zaprasza na e-szkolenie

"Google Analytics bez tajemnic". Kiedy? 1 - 2 grudnia 2011

Zarejestruj się już teraz >> http://p1.idg.pl/r/85ae7

***

RZECZPOSPOLITA

Zygmunt Solorz-Żak prezesem Polkomtela

W środę 9 listopada sfinalizowana została transakcja przejęcia Polkomtela, operatora sieci Plus. Spartan Capital Holdings, spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka wpłaciła na konta właścicieli telekomu 15,1 mld zł i objęła akcje Polkomtela.

Sklepy przyszłości bez kolejek

Przyzwyczailiśmy się, że, aby móc zapłacić za zakupy, trzeba swoje odstać. Przyszłość wygląda lepiej, nie tylko dzięki Internetowi.

Ericsson zwiększa udział w rynku

Szwedzka firma po wyjściu ze spółki Sony Ericsson skupi się na rozwoju sieci szerokopasmowych i obsłudze ruchu generowanego przez smartfony.

Gdzie mamy najbezpieczniejsze WiFi

Wrocław najbezpieczniejszy, Częstochowa nie odrobiła pracy domowej - wynika z raportu Kaspersky Lab na temat bezpieczeństwa sieci WiFi w Polsce.

GAZETA PRAWNA

Polski Gruper na celowniku Google’a

Drugi co do wielkości serwis zakupów grupowych w naszym kraju na początku przyszłego roku może pójść pod młotek. Jego właściciele rozmawiają m.in. z amerykańskim kolosem wchodzącym w ten segment rynku.

PARKIET

Infovide-Matrix może zarobić w tym roku ponad 8 mln zł

Tegoroczne przychody grupy Infovide-Matrix będą nieco większe niż rok temu. Dużo większe, pozytywne zmiany dotyczyły będą zysków.

PULS BIZNESU

Allegro pozywa za modyfikację logo

Przeprosin na łamach ogólnopolskiego dziennika domaga się od jednej z warszawskich fundacji portal aukcyjny Allegro. W sprawie, która toczy się przed stołecznym sądem, chodzi o zmodyfikowanie logo firmy poprzez wpisanie w nie symbolu nazistowskiej SS.

NetWorld

Sieci 4G kontra 5G

Aby zwiększać przepustowość sieci 4G, dostawcy i operatorzy zamierzają korzystać z szerszego zakresu częstotliwości oraz zaawansowanych anten. Jednak kluczowe dla przyspieszenia transmisji w sieciach przyszłości, które zapewne marketingowcy niebawem nazwą 5G, jest zmniejszanie odległości między użytkownikami a stacjami bazowymi zdolnymi do automatycznej rekonfiguracji - twierdzą naukowcy.

Kolejna porcja poprawek od Microsoftu

Koncern z Redmond udostępnił wczoraj zestaw aktualizacji dla swoich produktów - tym razem zawierał on cztery zapowiedziane wcześniej poprawki w tym jedną krytyczną.

BYWALEC

Magdalena Gaj Ministrem Cyfryzacji?

Według nieoficjalnych informacji kandydatura prawie pewna! Jako wiceminister infrastruktury w poprzednim rządzie PO-PSL Magdalena Gaj zapowiadała, że do roku 2015 "każdy, kto będzie chciał, będzie w zasięgu szybkiego Internetu"? Aby osiągnąć ten cel poprzedni rząd miał przyjąć rozporządzenie obligujące deweloperów do doprowadzenia światłowodów do każdego nowego budynku.