Czwartkowy Przegląd Prasy

Comarch rośnie za granicą… BGŻ uruchamia oszczędnościowy bank internetowy i liczy na 100 tys. klientów… Projekt z Chin zwyciężył w Krzemowej Dolinie… Rosja wyrasta na sieciowego mocarza… Firmy zarabiają na Facebooku… Portale społecznościowe mają swój fundusz… Czas azjatyckich tygrysów w Intelu… Jest następca Steve’a Jobsa…

COMPUTERWORLD

Szerokopasmowa Sieć Polski Wschodniej: rusza projekt za 1,4 mld zł!

Komisja Europejska po 1,5 roku podjęła decyzje o dopuszczalności pomocy publicznej w pięciu projektach sieci szerokopasmowych w województwach Polski Wschodniej. To zakończenie okresu przygotowawczego dla jednej z większych samorządowych inwestycji szerokopasmowych w Europie finansowanej ze środków unijnych.

Tablety w korporacji

Gdy proponuje się używanie tabletów lub smartfonów w firmie, zazwyczaj dział IT odmawia. Jak bezpiecznie korzystać z takich urządzeń w organizacji?

ITU: co planuje Ministerstwo Infrastruktury?

Dążąc do realizacji postanowień ze spotkania Komisji Szerokopasmowej ITU na tegorocznych targach ITU Telecom World w Genewie, Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad projektem Narodowego Planu Szerokopasmowego, który ma być gotowy do końca 2011 r. i zapowiada współpracę z UKE w celu obniżenia cen dostępu do Internetu w Polsce.

Intel zainwestuje 100 mln USD w oprogramowanie i usługi mobilne

Amerykański gigant przeznaczy nawet 100 mln USD na inwestycje, które mają umocnić jego pozycję na rynku rozwiązań mobilnych. Inwestycje mają koncentrować się m.in. na rynku oprogramowania dla urządzeń przenośnych. Plany mają być zrealizowane jeszcze w tym roku.

RZECZPOSPOLITA

Rosja wyrasta na sieciowego mocarza

Przegonili Niemców - wynika z najnowszego podsumowania firmy comScore. Unikalnych użytkowników sieci jest dziś w Rosji już prawie 51 milionów.

Comarch rośnie za granicą

Krakowska spółka po wielu miesiącach inwestycji zaczyna zwiększać sprzedaż eksportową.

Firmy zarabiają na Facebooku

Łowienie klientów, kierowanie ruchu na własną stronę WWW, poprawa wizerunku, oszczędności na reklamie - popularność na Facebooku opłaca się firmom.

Portale społecznościowe mają swój fundusz

Na Wall Street od wtorku można kupić jednostki funduszu ETF, odzwierciedlające notowania portali społecznościowych. Eksperci przestrzegają, aby nie spieszyć się z "polubieniem" nowego produktu.

GAZETA PRAWNA

BGŻ uruchamia oszczędnościowy bank internetowy i liczy na 100 tys. klientów

Bank BGŻ, który w czwartek uruchomi bank internetowy BGŻOptima, spodziewa się, że w ciągu dwóch lat pozyska 100 tys. klientów, a wartość zgromadzonych środków przekroczy w tym czasie 2,5 mld zł, poinformował wiceprezes Wojciech Sass.

WYBORCZA.BIZ

Nie ma Facebooka, nie ma pracy?

Dostęp do sieci jest dla jednej trzeciej młodych pracowników tak samo ważny jak dostęp do powietrza, wody czy żywności.

Czas azjatyckich tygrysów w Intelu

Fundusz inwestycyjny Intela zainwestował w 11 azjatyckich spółkach technologicznych 40 mln dol. Prowadzi też zaawansowane rozmowy z kilkoma polskimi firmami, zajmującymi się przetwarzaniem danych w chmurze.

PULS BIZNESU

Jest następca Steve’a Jobsa

Apple ogłosiło nominację na stanowisko przewodniczącego zarządu.

Projekt z Chin zwyciężył w Krzemowej Dolinie

Chińczycy z gotowym i użytecznym rozwiązaniem. Polacy z głową w chmurach.

NetWorld

Windows 8 - mniej restartów przy aktualizacjach?

Microsoft zamierza znacząco usprawnić w Windows 8 proces aktualizowania systemu operacyjnego, przede wszystkim poprzez ograniczenie liczby sytuacji, w których natychmiast po zainstalowaniu poprawek niezbędny będzie restart systemu.

Nowoczesne Data Center - druga edycja konferencji

Jak z rozmaitymi aspektami nowoczesnego cetrum danych radzą sobie eksperci? Będzie się można tego dowiedzieć na drugiej edycji konferencji "Nowoczesne Data Center", która odbędzie się 24 listopada w Warszawie, w Golden Tulip Warsaw Center (dawny Kyriad Prestige).