Czwartkowy Przegląd Prasy

Hakerzy zaatakowali ONZ… Na iPadach zagości Microsoft Office… W parkach technologicznych powstanie 600 nowych firm… Piotr Kołodziejczyk u Boniego… Prawa autorskie nie chronią języków programowania i funkcji oprogramowania… Jedna sieć radiowa za kilka lat?... Telewizje szukają szansy w sieci… E-myto niezmiennie deficytowe…

COMPUTERWORLD

Ryzyko zwiększa cenę aplikacji

Sektor publiczny przepłaca za zamawiane aplikacje, bo nie bierze pod uwagę wszystkich czynników wpływających na ich cenę.

Jaki był rok 2011 w polskiej telekomunikacji i co nas czeka w 2012? - wideo

Andrzej Dulka, prezes Alcatel-Lucent Polska omawia istotne wydarzenia na polskim rynku telekomunikacyjnym w 2011 roku oraz czego, jego zdaniem, możemy się spodziewać w roku 2012. Zapraszamy do oglądania.

Nowy system i nowe usługi Totalizatora Sportowego

Dzięki migracji do nowego systemu loteryjnego w przyszłości możliwe ma być - o ile pozwoli na to ustawa - m.in. dokonywanie zakładów za pomocą Internetu i urządzeń mobilnych, a także doładowanie telefonu komórkowego, czy opłacenie rachunków.

UE: Prawa autorskie nie chronią języków programowania i funkcji oprogramowania

Funkcje programów komputerowych oraz języki programowania nie powinny objęte ochroną prawa autorskiego - to oficjalne stanowisko Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE. Opinia w sprawie sporu sądowego wytoczonego firmie World Programming przez koncern SAS Institute może mieć istotne znaczenie dla całej branży IT.

RZECZPOSPOLITA

Wszechogarniająca chmura danych

Usługi w obrębie informatycznej chmury, czyli cloud computingu, to czarny koń branży informatycznej. W 2016 roku będą już warte 83 mld dol.

Telewizje szukają szansy w sieci

Globalne wpływy z treści telewizyjnych dostępnych na różnych urządzeniach będą w 2015 roku warte 21 mld dol.

Jedna sieć radiowa za kilka lat?

Nie jest wykluczone, że w Polsce powstanie jedna sieć telekomunikacyjna, z której korzystać będą wszyscy operatorzy.

GAZETA PRAWNA

E-myto niezmiennie deficytowe. Kiedy zacznie przynosić zyski?

320 mln zł wpłynęło do kasy państwa z tytułu funkcjonowania elektronicznego systemu poboru opłat. Ale kwota ta nie uwzględnia kosztów funkcjonowania. Nim viaTOLL zacznie przynosić zysk, miną cztery lata.

WYBORCZA.BIZ

W parkach technologicznych powstanie 600 nowych firm

2,8 mld zł tyle w sumie w ciągu kilku lat Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przeznaczy na tworzenie nowych i rozwijanie już istniejących parków technologicznych czy centrów transferu technologii. Wsparcie dostaną też ci którzy w ramach inkubatorów technologicznych mają ciekawy pomysł naukowy, który można później wdrożyć do biznesu.

PULS BIZNESU

Na iPadach zagości Microsoft Office

iPady doczekają się pakietu Microsoft Office - informuje The Daily.

Hakerzy zaatakowali ONZ

Grupa hakerów umieściła w internecie ponad sto adresów i loginów internetowych pracowników UNDP, które zostały wykradzione z serwerów ONZ.

BYWALEC

Piotr Kołodziejczyk u Boniego

Potwierdziły się nasze informacje. Premier Donald Tusk powołał dziś wiceministrów w nowym Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

NetWorld

IPv6 na celowniku hakerów

Przyjmując strategię odwlekania implementacji IPv6 tak długo, jak się da, nie można jednak uciec od problemów bezpieczeństwa IPv6. Planowanie wdrożenia IPv6 w konfiguracji podwójnego stosu z IPv4 nie uwalnia nas od zagrożeń związanych z nową wersją protokołu - nie wystarczy po prostu wyłączyć IPv6.

Drukarki laserowe HP podatne na atak

W zabezpieczeniach drukarek HP z serii LaserJet znaleziono błąd, który umożliwia zdalnemu "napastnikowi" przejęcie zdalnej kontroli nad urządzeniem, uzyskanie dostępu do danych, a nawet... jego fizyczne uszkodzenie (poprzez spowodowanie przegrzania).

EMC Forum 2011: Przyrost danych wymaga transformacji biznesu

Chmury hybrydowe to nieunikniony kierunek rozwoju korporacyjnych systemów IT - uważa EMC.