Czwartkowy Przegląd Prasy

W 2020 r. wszyscy Polacy będą korzystać z mobilnego internetu… E-sklepy ciężko pracują… Stworzono pierwszy polski procesor… Świąteczny szturm na Allegro… Amazon zdominuje rynek tabletów… Najwięcej internautów korzysta z usług PKO BP… Twórcy "Wiedźmina 2" przegrywają w sądzie… Jest 50 mln zł na cyfrową szkołę… Apple straciło prawo do nazwy iPad w Chinach… Żadnych marek na Facebooku…

COMPUTERWORLD

GPS nowe funkcje usprawnią transport

Lawinowo rośnie liczba usług wykorzystujących nawigację satelitarną w połączeniu z dostępem do internetu. Ten nowy trend ożywił rynek i pobudza do działania zarówno przedsiębiorców, jak i sektor publiczny, w którym drzemią pokłady niewykorzystanych geoinformacji.

Nadchodzi boom na korporacyjne narzędzia społecznościowe

Zdaniem analityków firmy Forrester Research za pięć lat rynek zaadoptowanych na potrzeby biznesowe funkcji społecznościowych ma być wart dziesięciokrotnie więcej niż obecnie. Mikroblogi, profile i strumienie aktywności mają zyskiwać na popularności m.in. kosztem rozwiązań klasy Unified Communications.

Administratorzy systemów mainframe poszukiwani

W wielu krajach systematycznie nasilają się trudności z zatrudnieniem pracowników doświadczonych w zarządzaniu maszynami klasy mainframe. Kształcenie w tym kierunku nie cieszy się dużą popularnością wśród młodych informatyków. Eksperci ostrzegają, że brak odpowiednich zasobów kadrowych może wpłynąć na podniesienie ryzyka biznesowego m.in. w firmach branży finansowej i telekomunikacyjnej.

RZECZPOSPOLITA

Twórcy "Wiedźmina 2" przegrywają w sądzie

Wydaniem gry "Wiedźmin 2" na konsolę Xbox 360 w Europie zajmie się firma Namco, a nie, jak wcześniej planowano, THQ

Najwięcej internautów korzysta z usług PKO BP

Niemal co czwarty wybrał przynajmniej jedną z jego ofert. Coraz ważniejszy jest też internetowy dostęp do konta.

Czy jest się o co bać

Złodziej może użyć skradzionej karty, ale liczba transakcji, które da się przeprowadzić bez wstukiwania PIN, jest ograniczona.

Świąteczny szturm na Allegro

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup świątecznych prezentów w Internecie. E-sklepy, aukcje oraz zakupy grupowe rosną kosztem tradycyjnych sieci handlowych. Allegro największych obrotów spodziewa się w ten weekend. W grudniu w serwisie aukcyjnym co minutę pojawiają się 523 nowe oferty sprzedaży.

GAZETA PRAWNA

Raport: W 2020 r. wszyscy Polacy będą korzystać z mobilnego internetu

W 2020 roku statystyczny Polak odbierze i wyśle za pomocą swojego telefonu komórkowego, smartfona czy tabletu ponad 52 razy więcej danych niż obecnie, a liczba użytkowników mobilnego internetu sięgnie 35 mln - wynika z szacunków firmy Nokia Siemens Networks.

WYBORCZA.BIZ

Jest 50 mln zł na cyfrową szkołę

Pilotaż ''Cyfrowej szkoły'' od marca do jesieni, a w 2013 roku może program dla wszystkich szkół - zapowiedział w ''Gazecie'' minister cyfryzacji.

PULS BIZNESU

Stworzono pierwszy polski procesor

W czteroosobowej firmie w Piszu (Warmińsko-Mazurskie) powstał pierwszy polski procesor. Wykonawcy nazwali go "Warszawa", a urządzenie w najbliższych dniach zostanie zamontowane w pierwszym zakładzie - poinformował PAP prezes firmy Marcin Kwiatkowski.

Amazon zdominuje rynek tabletów

Kindle Fire ukazał się w sprzedaży w zeszłym miesiącu i wydawać się może, że urządzenie stanie się liderem rynku wśród tabletów wyposażonych w system operacyjny Android.

Żadnych marek na Facebooku

Firmy zakładają profile na portalach Facebook, Google lub You Tube, by szybko i tanio komunikować się z klientami. Jest jednak jedno "ale".

Apple straciło prawo do nazwy iPad w Chinach

Apple musi znaleźć nową nazwę dla produkowanego tabletu iPad po tym, jak chiński sąd przyznał prawo do znaku handlowego firmie Proview, która w 2001 r. zastrzegła nazwę iPad i IPAD w Chinach.

E-sklepy ciężko pracują

Ufamy sklepom internetowym, choć czasem na wyrost — wynika z badań.

NetWorld

Jak archiwizować pocztę Exchange 2010?

Od pewnego czasu narzędzia do archiwizacji poczty cieszą się coraz większą popularnością. Jeżeli mamy możliwość korzystania z archiwizacji Exchange 2010, ich zakup może okazać się zbyteczny. Jakie możliwości daje wbudowana archiwizacja Exchange 2010 i czego jej brakuje?

Luka zero-day w Acrobat Readerze

Koncern Adobe przyznał, że w zabezpieczeniach popularnego czytnika plików PDF - Readera - znajduje się poważny błąd, który jest już wykorzystywany przez przestępców do atakowania użytkowników. To klasyczna luka zero-day, na którą na razie nie ma poprawki.

CIO

Konkurs CIO Roku 2011

Rozmowa ze Sławomirem Panasiukiem, wiceprezesem KDPW.