Czwartkowy Przegląd Prasy

UOKiK: Kara dla Polkomtela i organizatora loterii Orange… Facebook szykuje skok na ogromną kasę… Nadeszła Era Plusa… Siła internetowych społeczności… Ipla będzie jak kablówka: kanały telewizyjne w sieci na żywo… Kontrakt założycieli Apple zlicytowany za 1,6 mln USD… Platformy satelitarne nie dają się Internetowi… Internetowe marki na czele…

COMPUTERWORLD

Apple, Amazon i Microsoft w gronie najlepiej zarządzanych firm

Na liście pięciu najlepiej zarządzanych firmy w USA w 2011 r. stworzonej przez serwis 24/7 Wall St. znalazły się aż trzy firmy z branży IT. Poza Apple i Amazon.com, na liście jest Microsoft, który przez kilka ostatnich lat był oceniany jako najgorzej zarządzana firma w Stanach Zjednoczonych.

SAP zaoferuje systemy wspierające analizę trendów w sieciach społecznościowych

Do oferty niemieckiego koncernu trafią bazujące na platformie firmy NetBase rozwiązania wspierające przetwarzanie danych pochodzących z serwisów społecznościowych w kontekście potrzeb działów marketingu, sprzedaży, a nawet produkcji.

Specjaliści i menedżerowie IT wolą kontrakt niż etat

57% specjalistów i menedżerów z obszaru IT, mających doświadczenie we współpracy na zasadzie kontraktu przedkłada taką formę zatrudnienia nad pracę etatową - wynika z badania "Kontraktorzy IT w Polsce" przeprowadzonego przez firmę Antal International. Praca w ramach elastycznych form zatrudnienia jest szczególnie atrakcyjna dla coraz liczniejszych na rynku pracy przedstawicieli pokolenia Y ceniących work-life balance i różnorodność zadań.

***Promocja***

Nie tylko Google i Microsoft - jest inny pakiet narzędzi biurowych w chmurze. Zobacz co umożliwia podczas e-seminarium Computerworld > http://p1.idg.pl/r/69842

RZECZPOSPOLITA

Platformy satelitarne nie dają się Internetowi

Według firmy Northern Sky Research platformy satelitarne wciąż zwiększają popyt na swoje usługi pomimo trudnej sytuacji na rynku oraz rosnącej konkurencji ze strony nowych pojawiających się w Internecie usług oferujących wideo.

Nadeszła Era Plusa

Zejście ze sceny wieloletniego lidera rankingu "Rzeczpospolitej" w kategorii firm telekomunikacyjnych i zmiana strategii marketingowej pomogły w tegorocznym awansie Plusa, który jest teraz najmocniejszą polską marką w telekomach.

Siła internetowych społeczności

Mimo ekspansji Facebooka rodzima NK.pl (dawna Nasza-Klasa) pozostała najmocniejszą polską marką internetowych społeczności i wciąż błyszczy w naszym rankingu marek.

Internetowe marki na czele

Wśród firm handlowych najmocniejsze marki mają wirtualni sprzedawcy, choć tradycyjny sektor też trzyma się bardzo dobrze.

GAZETA PRAWNA

Ipla będzie jak kablówka: kanały telewizyjne w sieci na żywo

Internetowa telewizja Zygmunta Solorza-Żaka przyśpiesza: w przyszłym roku wprowadzi nowe programy.

WYBORCZA.BIZ

UOKiK: Kara dla Polkomtela i organizatora loterii Orange

Operator sieci Plus zapłaci 1,86 mln zł za niepełną informację o cenie minuty, a Internetq niemal 400 tys. za loterię, która mogła wprowadzać w błąd.

PULS BIZNESU

Kontrakt założycieli Apple zlicytowany za 1,6 mln USD

Ron Wayne, jeden z założycieli Apple, sprzedał w 1994 r. dokument potwierdzający założenie Apple za kilka tysięcy dolarów. Dziś kontrakt wart jest fortunę.

Facebook szykuje skok na ogromną kasę

Facebook zanim zadebiutuje na rynku pierwotnym planuje wprowadzić platformę reklamową dostępną na urządzeniach mobilnych.

NetWorld

HP i Alcatel-Lucent integrują sieci telekomunikacyjne z centrami danych

HP i Alcatel-Lucent przedstawiły opracowany wspólnie produkt, który ułatwia przedsiębiorstwom przenoszenie i przechowywanie danych oraz dostęp do dużych ilości informacji. Rozwiązanie noszące nazwę Data Center Network Connect (DCNC) to integrowana architektura łącząca produkty stosowane w centrach danych z produktami obsługującymi sieci telekomunikacyjne.

Poprawki Microsoftu: ważny patch wycofany w ostatniej chwili

Koncern z Redmond udostępnił wczoraj kolejny pakiet aktualizacji dla swoich produktów. Opublikowano w sumie 13 biuletynów bezpieczeństwa - o jeden mniej niż pierwotnie zapowiadano, z zestawu została wycofana poprawka usuwająca poważny błąd związany z obsługą protokołów SSL i TSL.