Czwartkowy Przegląd Prasy

Argentyna blokuje import iPhone'a i BlackBerry… Kara nałożona na TP przez UKE uchylona… W USA przedświąteczny e-handel wzrósł do 35 mld dol… Google+ może już mieć 400 mln użytkowników pod koniec 2012 roku… Nadchodzi rok debiutów firm internetowych w USA i test prawdy… Koniec boomu na e-dotacje… Google kontra Visa i Mastercard… Innowacje niedoceniane przez małe firmy… Chiny uruchomiły własną nawigację satelitarną… 10 pytań najczęściej zadawanych Google w 2011 r…

COMPUTERWORLD

Przyszły rok będzie rokiem zagrożeń mobilnych

Według prognoz ekspertów z firmy antywirusowej ESET, kolejny rok przyniesie kilka zmian w dotychczasowym ekosystemie zagrożeń komputerowych. Przewiduje się zniknięcie w 2012 r. robaka internetowego Conficker, który był do tej pory jednym z najaktywniejszych zagrożeń. Zwiększy się natomiast liczba ataków na urządzenia mobilne, w szczególności smartfony.

ZMOKU dopiero w 2013 r.

Zintegrowany Modułu Obsługi Końcowego Użytkownika służący do obsługi dowodów osobistych i ewidencji ludności miał ruszyć 1 lipca 2011 r. razem z wprowadzeniem nowych dowodów osobistych. Prace nad systemem trwają już prawie 3 lata, jednak termin uruchomienia systemu ponownie przesunięto. Jest on związany z nową ustawą o ewidencji ludności, która zgodnie z decyzją rządu ma wejść w życie dopiero w 2013 roku.

RZECZPOSPOLITA

Kara nałożona na TP przez UKE uchylona

Sąd antymonopolowy uchylił decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, nakładającą 15 mln zł kary na Telekomunikację Polską za niewypełnianie obowiązków w zakresie dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej.

Koniec boomu na e-dotacje

W ostatnim konkursie o granty na projekty internetowe wpłynęło tylko 746 wniosków. Mniej było ich tylko w pierwszym naborze w 2008 r.

Innowacje niedoceniane przez małe firmy

Małe i średnie firmy powinny bardziej inwestować w innowacje, jeśli chcą nie tylko przetrwać, ale także rozwijać się w czasie spowolnienia. Brak zainteresowania innowacjami jest jedną z najpoważniejszych słabych stron najmniejszego biznesu - wynika z badania PKPP Lewiatan na temat kondycji sektora.

GAZETA PRAWNA

Magdalena Gaj będzie nowym szefem szefem UKE. Dorówna "żelaznej damie" Annie Streżyńskiej?

Do tej pory Magdalena Gaj stała w cieniu szefowej. Była po prostu sprawnym urzędnikiem. Czy jeżeli zostanie prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej dorówna "żelaznej damie" Annie Streżyńskiej?

Google+ może już mieć 400 mln użytkowników pod koniec 2012 roku

Każdego dnia serwis społecznościowy Google + powiększa się o 625 tys. nowych użytkowników, dzięki czemu pod koniec przyszłego roku portal będzie miał 400 milionów członków - wynika z niezależnych analiz wzrostu popularności serwisu, na które powołuje się agencja Bloomberg.

Nadchodzi rok debiutów firm internetowych w USA i test prawdy

W nadchodzącym 2012 roku zaplanowano w USA najwięcej debiutów firm internetowych na giełdzie poczynając od roku 1999. Publiczną emisję swoich akcji zapowiedziały m.in. Facebook, największy na świecie portal społecznościowy i Yelp, operator serwisu konsumenckiego.

WYBORCZA.BIZ

USA: przedświąteczny e-handel wzrósł do 35 mld dol.

Od początku listopada do końca świąt Amerykanie wydali na internetowych zakupach ponad 35 mld dol.

Chiny uruchomiły własną nawigację satelitarną

W kosmosie zaczął się wyścig nawigacji satelitarnych. Wczoraj Chiny uruchomiły konkurenta amerykańskiego GPS, wcześniej zrobiła to Rosja, a własną nawigację tworzy Unia Europejska.

Argentyna blokuje import iPhone'a i BlackBerry

Rząd Argentyny zablokował sprzedaż telefonów iPhone i BlackBerry. Aby wznowić dystrybucję swojego sprzętu, Apple i Research in Motion muszą wybudować w kraju swoje fabryki bądź wejść we współpracę z lokalnymi producentami.

PARKIET

Zarząd Hawe: przychody niezagrożone

Jesteśmy zobligowani do przestrzegania klauzuli o poufności oraz zachowania tajemnicy przedsiębiorstwa.

PULS BIZNESU

10 pytań najczęściej zadawanych Google w 2011 r.

Google opublikowało informacje dotyczące dziesięciu najczęściej zadawanych wyszukiwarce pytań.

Epickie starcie: Google kontra Visa i Mastercard

Co kilka lat gospodarką wstrząsają starcia, których stawką jest tytuł branżowego standardu i miliardy dolarów.

NetWorld

Szkolenia Juniper Networks w centrum wiedzy firmy Avnet

Spółka Avnet rozszerzyła ofertę swojego centrum edukacyjnego o autoryzowane szkolenia Juniper Networks z zakresu routingu oraz przełączania i ochrony sieci za pomocą rozwiązań typu firewall.