Czwartkowy Przegląd Prasy

ZUS zapłaci IBM Polska blisko 200 mln zł… Z Paypal do Yahoo… Izba skarbowa chce przeszukiwać Allegro… Częstotliwości 1800 MHz do podziału… CEPiK i PESEL pozostają w MSW… Samsung przed Nokią, do ataku idą Chińczycy… Niechciane prezenty już w sieci… Headhunterzy przed spotkaniem z kandydatem surfują w sieci…

COMPUTERWORLD

Rejestr Usług Medycznych, czyli największa informatyczna porażka państwa

Dziś wszyscy - od polityków po ekonomistów i lekarzy - żałują, że nie powstał system informatyczny, dzięki któremu Ci ostatni nie musieliby kontrolować poziomu refundacji na leki przepisywane pacjentom, a budżet państwa uzyskałby miliardowe oszczędności wiedząc na co wydawane są fundusze NFZ.

CEPiK i PESEL pozostają w MSW

Nominacje na nowych wiceministrów spraw wewnętrznych kończą spór, komu mają podlegać rejestry państwowe.

Czy producent BlackBerry potrzebuje restrukturyzacji?

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że kanadyjski koncern Research In Motion czekają poważne zmiany. Ich początkiem mają być zmiany w radzie nadzorczej i kierownictwie firmy. Zmianami pokierować może m.in. była szefowa Giełdy Papierów Wartościowych w Toronto.

RZECZPOSPOLITA

ZUS zapłaci IBM Polska blisko 200 mln zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał trzyletnią umowę z IBM Polska na rozwój i utrzymanie infrastruktury technicznej IBM.

Z Paypal do Yahoo

Amerykański portal internetowy Yahoo ma nowego szefa. Zostanie nim Scott Thompson, dotychczasowy prezes systemu płatności online Paypal.

Niechciane prezenty już w sieci

Co trzeci Polak dostał nietrafiony upominek świąteczny. Na ich sprzedaży zarabiają serwisy aukcyjne.

GAZETA PRAWNA

Smartfony: Samsung przed Nokią, do ataku idą Chińczycy

Polacy kupią w 2012 roku 4 mln smartfonów - szacuje GfK Polonia. Po latach dominacji na polskim rynku telefonów komórkowych Nokia utraciła pozycję lidera.

WYBORCZA.BIZ

Izba skarbowa chce przeszukiwać Allegro

Wrocławska skarbówka ogłosiła ekspresowy przetarg na narzędzie, które pozwoli jej przeszukiwać aukcje Allegro, także archiwalne. Jej możliwym zwycięzcą jest serwis, o którym niewiele wiadomo.

PULS BIZNESU

Zadbaj o reputację w sieci

Według francuskiego raportu Cros-tab, 89 proc. headhunterów przed spotkaniem z kandydatem surfuje w sieci, zbierając informacje na jego temat.

Top pirackich gier 2011 r.

Crysis 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, Battlefield 3, FIFA 12 i Portal 2, są to gry komputerowe najczęściej nielegalnie ściągane z internetu w 2011 r.

Częstotliwości 1800 MHz do podziału

UKE chce udostępnić pasmo możliwie szybko. Sprzedaż połowy dostępnej częstotliwości ma wzmocnić konkurencję, o drugiej połowie - zadecyduje cena.

NETWORLD

RSA i Citrix opracowały wspólny system bezpieczeństwa

Firmy RSA oraz Citrix Systems zakończyły proces integracji swoich rozwiązań: RSA SecurID oraz Citrix Receiver Virtual Desktop Software. Efektem tego jest możliwość uwierzytelniania w systemie Citrix Receiver z wykorzystaniem programistycznych tokenów RSA.

Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych w morzu zaniedbań

Powtarzające się doniesienia o włamaniach hakerskich do telefonów komórkowych czy udanych próbach podsłuchania wiadomości pozostawionych w poczcie głosowej mocno niepokoją. Wygląda na to, że użytkownicy, producenci i operatorzy nie potrafią przełożyć doświadczeń, zebranych w ciągu ponad dwudziestu lat walki ze złośliwym oprogramowaniem nękającym świat komputerów PC, do współczesnych, mobilnych systemów informatycznych.

CIO

2012 - rok szybkich zmian dla profesjonalistów IT

W tym roku pojawiają się nowe możliwości, ale czy działy IT utrzymają kontrolę na budżetami przeznaczonymi na technologię?

Menedżer jest coachem własnego zespołu

Na jakie cechy psychiczne swoich pracowników reprezentujących różne pokolenia powinien zwrócić uwagę menedżer? O swoich doświadczeniach opowiada Mariusz Michalak, Dyrektor Pionu Informatyki,Wojskowa Agencja Mieszkaniowa.

Internet Standard

Wojciech Ozimek, one2tribe: o przyszłości aplikacji w Polsce

Nie jesteśmy mocarstwem w grach na smartfony, ale nasza pozycja będzie rosnąć.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: