Czwartkowy Przegląd Prasy

Współzałożyciel Yahoo odchodzi… Hakerska wojna izraelsko-arabska… Na Podhalu ruszył system sterowania ruchem… Wkrótce funkcje kart zbliżeniowych będą pełnić telefony… Konsultant IT poradzi i pomoże… Wkrótce funkcje kart zbliżeniowych będą pełnić telefony… 2,6 tys. "latarników" będzie propagować w każdej polskiej gminie internet… Polacy w europejskim badaniu… Kontrowersje wokół zamknięcia Wikipedii…

COMPUTERWORLD

80 serwerowni na mecz otwarcia

Stadion Narodowy w Warszawie to budynek wielofunkcyjny. Jego architektura IT została zaprojektowana, by sprostać wymaganiom podczas meczów, koncertów i w codziennej pracy biurowca.

Programistom będzie najłatwiej o pracę w branży IT

Z analiz przeprowadzonych na zlecenie Adecco Poland wynika, że w 2012 roku zwiększenie zatrudnienia planuje dwie trzecie firm działających w branży IT. Poszukiwani będą przede wszystkim programiści. Stosunkowo dużym zainteresowaniem pracodawców cieszyć mają się także kompetencje sprzedażowe i wdrożeniowe.

Sygnity rusza na Europę powołując spółkę Sygnity Europe

Sygnity Europe zajmie się dystrybucją rozwiązań Huawei na rynku europejskim oraz rozwojem sieci partnerskiej dedykowanej do sprzedaży produktów Sygnity zagranicą. Pierwsze kontrakty mają się pojawić jeszcze w I kw. 2012 roku.

Nowy autor strategii biznesowej Hewlett-Packard

Zadanie opracowania strategicznych planów rozwoju działalności koncernu HP powierzono byłemu wiceprezesowi koncernu Microsoft. Zdaniem ekspertów Bill Veghte, który w od niemal dwóch lat kieruje pionem oprogramowania Hewlett-Packard ma stworzyć strategię, która pozwoli odbudować wizerunek i pozycję rynkową koncernu.

RZECZPOSPOLITA

Współzałożyciel Yahoo odchodzi

Niezbyt lubiany przez udziałowców Jerry Yang, który razem z Davidem Filo w 1995 r. założył Yahoo odszedł z zarządu spółki.

Hakerska wojna izraelsko-arabska

Trwa cyfrowy konflikt między Izraelem a Arabią Saudyjską. W najnowszej odsłonie izraelscy hakerzy, o nazwie IDF-TEAM, zaatakowali stronę arabskiej giełdy papierów wartościowych.

Na Podhalu ruszył system sterowania ruchem

W środę ruszył na drogach Podhala Inteligentny System Sterowania Ruchem. Dzięki niemu kierowcy mogą na świetlnych tablicach odczytać m.in. czas przejazdu wybraną drogą.

GAZETA PRAWNA

Wkrótce funkcje kart zbliżeniowych będą pełnić telefony

Pod koniec 2011 roku w portfelach Polaków znajdowało się 8,96 mln kart płatniczych działających w technologii zbliżeniowej - wynika z raportu przygotowanego przez Open Finance.

2,6 tys. "latarników" będzie propagować w każdej polskiej gminie internet

W połowie 2012 r., w każdej polskiej gminie ma działać lokalny animator, tzw. latarnik, który w ramach ogólnopolskiego projektu "Polska cyfrowa równych szans" będzie przekonywał obywateli - głównie osoby starsze - do korzyści płynących z internetu.

PULS BIZNESU

Polacy w europejskim badaniu

Już 3 tys. Polaków zgłosiło się do europejskich badań internetu. Komisja Europejska, która realizuje badanie w ramach Agendy Cyfrowej, zaprasza kolejnych ochotników z naszego kraju.

Wirus atakujący Facebooka nazwany

Domniemani cyber-kryminaliści stojący za rozprzestrzenianiem wirusa poprzez portal społecznościowy Facebook zostali odkryci.

Kontrowersje wokół zamknięcia Wikipedii

Autorzy Wikipedii uważają, że dzisiejszy protest przeciwko cenzurze internetu podważy wiarygodność informacji produkowanych przez serwis.

Konsultant IT poradzi i pomoże

Duże firmy nie muszą szukać konsultantów IT — sami do nich przychodzą. A co z mniejszymi przedsiębiorstwami?

NETWORLD

Co zapamiętamy z CES 2012

Pod pewnym istotnym względem tegoroczna edycja targów Consumer Electronics Show w Las Vegas była taka sama, jak wiele poprzednich - również w tym roku hitami imprezy było coś innego, niż przewidywali wcześniej obserwatorzy rynku.

Symantec przyznaje - jednak było włamanie do naszej sieci

Firma potwierdza wyciek kodów źródłowych (m.in. Norton Internet Security i Norton Utilities) i ostrzega użytkowników pcAnywhere przed możliwymi atakami zero-day.

Microsoft zapowiada nowy system plików - ReFS

W szykowanym właśnie do premiery systemie Windows Server 8 Microsoft zamierza zastosować zupełnie nowy system plików - ReFS. Ma on być pozbawiony wielu słabości dość już wiekowego, ale wciąż powszechnie używanego NTFS-u.

Internet Standard

Duże zmiany w Groupon Polska?

Doszły do nas plotki, jakoby nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa Groupon Polska i Marcin Szałek nie był już prezesem tej firmy.