Czwartkowy Przegląd Prasy

Polska podpisała ACTA… System e-podatki będzie kosztował ponad 350 mln zł… Z TPSA od marca taniej do Playa… Sejmowa komisja infrastruktury za kandydaturą Magdaleny Gaj na stanowisko prezesa UKE… Nowa polityka prywatności Google… Megazyski Apple… Play liczy na częstotliwość dla LTE… Siedziba Facebooka w Polce - wszyscy chcą ją mieć… Google zbija kokosy na ubezpieczycielach… Potrzebne prawo do "wymazania" danych osobowych… LiveChat zapuszcza korzenie w USA… Z Panoramy Firm na Allegro… Twitter zastąpi CV…

COMPUTERWORLD

Pierwsza odsłona spotkania innowatorów

Polskim, innowacyjnym firmom technologicznym brakuje platformy współpracy i wymiany doświadczeń. Tę lukę próbuje wypełnić łódzka firma Ericpol.

Polskie firmy liczą koszty wydruków

Tylko 7% firm deklaruje, że większość dokumentów ma formę elektroniczną. W organizacjach biznesowych wciąż dominują dokumenty papierowe, dlatego ważne jest umiejętne zarządzanie ich obiegiem.

Ministerstwo Gospodarki uruchomi internetową platformę do konsultacji przepisów

Platforma ruszy w listopadzie 2012 roku. Zbuduje ją EO Networks, zwycięzca przetargu. Wartość projektu to 790 tys. zł.

Powódź w Tajlandii zmyła przychody dostawców sprzętu

Nvidia, AMD oraz Intel boleśnie odczuwają braki w dostawcach dysków twardych spowodowane niedawnymi powodziami w Tajlandii.

RZECZPOSPOLITA

Polska podpisała ACTA

Ambasador Polski w Japonii Jadwiga Rodowicz podpisała w siedzibie MSZ Japonii umowę ACTA o zapobieganiu handlu podróbkami.

System e-podatki będzie kosztował ponad 350 mln zł

Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na wykonawcę systemu informatycznego e-podatki. Jest gotowe wydać na tę inwestycję przeszło 350 mln zł netto.

Z TPSA od marca taniej do Playa. Spadną ceny u innych?

Telekomunikacja Polska od 1 marca obniży ceny połączeń do sieci operatorów korzystających z asymetrii stawek MTR - wynika z informacji, którą telekom rozesłał do klientów.

GAZETA PRAWNA

Sejmowa komisja infrastruktury za kandydaturą Magdaleny Gaj na stanowisko prezesa UKE

Posłowie sejmowej komisji infrastruktury poparli w środę kandydaturę obecnej wiceminister administracji i cyfryzacji Magdaleny Gaj na stanowisko prezesa UKE.

Nowa polityka prywatności Google

Google wprowadzi ujednoliconą politykę prywatności i warunków korzystania z różnych produktów firmy. Zmiana ta przyczyni się do stworzenia jednolitego, spójnego środowiska, łączącego wszystkie produkty Google. Wejdzie ona w życie już w marcu.

Megazyski Apple. Dziecko Steve’a Jobsa podwoiło zyski dzięki iPhone’owi. Firma warta prawie pół biliona dolarów

Amerykański Apple zwiększył przeszło dwukrotnie swoje zyski w czwartym kwartale, a stale rosnący popyt na telefony iPhone i tablety iPad umocniły pozycję koncernu, jako najbardziej wartościowej na świecie - wartej prawie pół biliona dolarów, firmy technologicznej.

Play liczy na częstotliwość dla LTE

Play zapowiada, że jeśli dostanie nowe pasmo, uruchomi usługę konkurencyjną wobec Plusa Zygmunta Solorza-Żaka.

WYBORCZA.BIZ

Siedziba Facebooka w Polce - wszyscy chcą ją mieć

Facebook zdecydował się na otwarcie swego oddziału w Polsce, więc Kraków powinien złożyć dyrekcji portalu atrakcyjną propozycję otwarcia tu biura - uważa radna Małgorzata Jantos (PO). Złożyła taką interpelację do prezydenta Krakowa.

Google zbija kokosy na ubezpieczycielach. 43 dolary za kliknięcie!

Google zarobił w ubiegłym roku aż 4 mld dol. na reklamach produktów finansowych. Najwięcej, bo aż 43 dol. za jedno kliknięcie w reklamę, musiały zapłacić firmy ubezpieczeniowe - wynika z danych firmy WordStream.

PULS BIZNESU

KE: potrzebne prawo do "wymazania" danych osobowych

Banki, ubezpieczyciele, właściciele wyszukiwarek i portalów społecznościowych oraz wszyscy, którzy oferują usługi w sieci, mają być zmuszeni do bardziej przejrzystego zarządzania danymi. KE chce m.in., by obywatele mieli prawo do "wymazania" swoich danych.

Raport: ściąganie z internetu nie szkodzi przemysłowi kulturalnemu

Internauci, ściągający treści kulturowe - filmy, muzykę i książki - z sieci, są najczęściej klientami księgarń, sklepów muzycznych i widzami w kinie - wynika z raportu "Obiegi kultury. Społeczna cyrkulacja treści" przygotowanego przez Centrum Cyfrowe.

Twitter zastąpi CV

Pisanie tradycyjnego CV powoli odchodzi do lamusa. Wielkie koncerny i agencje rekrutacyjne coraz częściej oceniają kandydata pod kątem obecności w sieci - informuje "The Wall Street Journal".

Z Panoramy Firm na Allegro

Internetowe "żółte strony" połączyły siły z platformą e-commerce. Razem stworzyły usługę dla przedsiębiorców.

LiveChat zapuszcza korzenie w USA

Spółka IT dobrze wyszła na rozwodzie z Gadu- -Gadu. Wkracza na rynek amerykański i myśli o debiucie na NASDAQ.

NETWORLD

HTML5: zamieszania ciąg dalszy

Miłą cechą wszelkich standardów jest fakt, że jest ich dużo i wybór odpowiedniego nie stanowi zwykle problemu. Gorzej, jeśli, jak to ma miejsce w przypadku HTML5, za opracowanie nowej koncepcji bierze się kilka organizacji standaryzacyjnych.

SQL Server 2012 - premiera w marcu?

Microsoft ogłosił, że 7 marca odbędzie się oficjalna premiera kolejnej generacji SQL Server. Koncern nie wyjaśnił co prawda, czy tego samego dnia oprogramowanie będzie dostępne dla klientów, ale wszystko wskazuje na to, że na premierę rynkową nie trzeba będzie zbyt długo czekać.

Internet Standard

Internet Standard publikuje raport "Social Media 2012"

W tegorocznej edycji raportu redakcji Internet Standard "Social Media 2012" prezentujemy wyniki - przeprowadzonego wyłącznie na potrzeby raportu - badania obecności polskich marek na Facebooku. Raport pokazuje rynek polskich mediów społecznościowych: historie sukcesu, największe wpadki, przenikanie się społeczności z telewizją i wiele innych zagadnień związanych z social media.

CIO

Kogo poszukuje rynek?

Jacy specjaliści w dziedzinie IT są najbardziej poszukiwani w ostatnim czasie? Jakie jest zapotrzebowanie rynku?


Zobacz również