Czwartkowy Przegląd Prasy

Apple rzuca wyzwanie Microsoftowi i idzie z iPadem na rynek technologii biurowych…. Tablet LTE od 3 lutego w Polsce… UPC zataiło analizę przed UOKIK… Facebook prze na giełdę… Zamówisz taksówkę z mapy smartfona… Mały biznes nie dba o wizerunek w internecie… Mieszane uczucia wobec "Linii Czasu" Facebooka… 10 największych internetowych IPO… Internetowe kantory robią zawrotną karierę…

COMPUTERWORLD

Oracle zapowiada rozszerzenie funkcji CRM na nowe obszary

Technologie pozyskane dzięki przejęciu firmy RightNow Technologies mają odgrywać kluczową rolę w rozwoju oprogramowania biznesowego Oracle. Sfinalizowana w zeszłym tygodniu transakcja ma otworzyć drogę do rozwoju nowych funkcji związanych z obsługą i zarządzaniem relacjami z klientami.

IBM inwestuje w oprogramowanie dla urządzeń przenośnych

Koncern IBM zamierza rozwijać ofertę rozwiązań deweloperskich skierowanych do twórców oprogramowania dla urządzeń przenośnych. W realizacji planów pomóc ma zakup specjalizującej się w rozwoju narzędzi dla twórców aplikacji mobilnych izraelskiej firmy Worklight. Do oferty Big Blue dołączy również oprogramowanie wspierające zarządzanie korporacyjnymi urządzeniami przenośnymi.

Innovact Campus Awards - rusza 10. edycja konkursu

Konkurs przeznaczony jest dla studentów z innowacyjnymi pomysłami oraz młodych naukowców i przedsiębiorców z całej Europy. Kandydatury można składać - indywidualnie lub grupowo - do 20 lutego 2012 r.

RZECZPOSPOLITA

UPC zataiło analizę przed UOKIK

775 tys. zł kary dostała sieć kablowa UPC Polska od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Starając się o zgodę na przejęcie sieci kablowej Aster zataiło przed urzędem istotną dla UOKiK analizę.

Facebook prze na giełdę

Największy na świecie serwis społecznościowy dopełni dziś formalności przed planowanym wejściem na giełdę. Z oferty firma chce pozyskać 5 mld dol.

Zamówisz taksówkę z mapy smartfona

iTaxi umożliwia zamówienie dowolnej taksówki bezpośrednio ze smartfona (iOS oraz Android). Wystarczy uruchomić aplikację, wskazać na mapie wybraną taksówkę, i ją zamówić.

Mały biznes nie dba o wizerunek w internecie

Własną stronę www ma zaledwie 42 proc. małych firm - wynika z badań przeprowadzonych przez Tax Care.

Tablet LTE od 3 lutego w Polsce

To pierwszy taki tablet w Europie i drugi na świecie - mówi Zygmunt Solorz-Żak, prezes i główny akcjonariusz Polkomtela o nowym urządzeniu, które 3 lutego wejdzie do oferty operatora sieci Plus.

GAZETA PRAWNA

Apple rzuca wyzwanie Microsoftowi. Idzie z iPadem na rynek technologii biurowych wart 3,8 bln dol.

Apple, bez większego wysiłki ze swej strony, w błyskawicznym tempie toruje drogę do sprzedaży swych produktów dla korporacji. Rynek technologii biurowych jest dzisiaj wart 3,8 bln dolarów rocznie.

PULS BIZNESU

Internetowe kantory robią zawrotną karierę

Tradycyjne kantory wymiany walut mogą niedługo odejść do lamusa. Złote czasy przeżywają tańsze kantory internetowe.

Mieszane uczucia wobec "Linii Czasu" Facebooka

Użytkownicy Facebooka nie są zadowoleni z konieczności zamiany obecnego wyglądu portalu na Timeline.

10 największych internetowych IPO

Przyszły debiut Facebooka na giełdzie nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Szykuje się więc IPO, jakiego branża nie widziała.

NETWORLD

Kryształy Symetrii: Raport Bezpieczny E-bank 2012 już dostępny

Na podstawie wiedzy specjalistów z UX Alliance, międzynarodowego stowarzyszenia firm zajmujących się usability, Symetria sprawdziła jak z procesem logowania do bankowości internetowej radzi sobie 10 największych banków w Polsce.

Firefox 10 do domu i dla biznesu

Fundacja Mozilla udostępniła właśnie kolejną wersję Firefox 10 - swojej przeglądarki opartej na licencji open source. To wydanie jest niezwykle ważne dla użytkowników biznesowych, bo jest to pierwszy Firefox, dopasowany do specyfiki środowiska informatycznego dużych korporacji.


Zobacz również