Czwartkowy Przegląd Prasy

Zarzuty dla szefów Olympusa… Oglądalność TV w tabletach wzrośnie do 3 godzin miesięcznie w 2014 roku… Facebook się zawiesił na kilka godzin, przeprasza i mętnie tłumaczy dlaczego… Gaj podtrzymuje harmonogram obniżania stawek hurtowych MTR… Systemy informatyczne administracji publicznej są źle zabezpieczone… Sygnity uważa, że cena oferowana przez Asseco jest za niska…

COMPUTERWORLD

Konsumeryzacja. Pracownicy będą rządzić firmowym IT

Internet, smartfony, tablety zmieniają oczekiwania nie tylko klientów, ale także pracowników. W firmie chcieliby korzystać z takich samych rozwiązań jak w domu. Biznes widzi w tym szansę na podniesienie efektywności. Dla działów IT to zupełnie nowe wyzwanie.

Apple zaprezentował nowy tablet - iPad trzeciej generacji trafi do sprzedaży 16 marca

Nowy tablet Apple jest wyposażony ekran ultrawysokiej rozdzielczości, czterordzeniowy procesor i układ dedykowany do przetwarzania grafiki. Urządzenie dysponuje również nowym aparatem fotograficznym oraz obsługą sieci komórkowych LTE. W porównaniu z iPadem poprzedniej generacji zmieni się również interfejs obsługi. Urządzenie ma także dłużej działać na zasilaniu bateryjnym.

Capgemini zatrudni we Wrocławiu 200 informatyków

Firma potwierdziła poprzednie prognozy i zapowiada, że zatrudni 500 osób, z czego 200 ofert skierowanych będzie do informatyków, którzy będą chcieli podjąć pracę w Software Solutions Center we Wrocławiu.

RZECZPOSPOLITA

Zarzuty dla szefów Olympusa

Japońscy prokuratorzy oskarżyli sześciu pracowników Olympusa o fałszowanie danych w raportach finansowych spółki.

GAZETA PRAWNA

Oglądalność TV w tabletach wzrośnie do 3 godzin miesięcznie w 2014 roku

Coraz większe zadowolenie użytkowników z odbioru mobilnej telewizji w tabletach sprawia, że w 2014 roku średnia oglądalność TV na tych bezprzewodowych gadżetach zwiększy się do 186 minut miesięcznie - stwierdza raport badawczej firmy Juniper.

Facebook się zawiesił na kilka godzin. Przeprasza i mętnie tłumaczy dlaczego

Facebook, największy na świecie portal społecznościowy, był w środę rano niedostępny w niektórych krajach europejskich z powodu - jak to określono, przepraszając internautów - "problemów technicznych".

Gaj: podtrzymuję harmonogram obniżania stawek hurtowych MTR. Taniej od lipca

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj powiedziała w środę, że podtrzymuje harmonogram obniżania stawek hurtowych telefonii komórkowej, tzw. MTR, przyjęty przez poprzednią prezes UKE Annę Streżyńską.

WYBORCZA.BIZ

Raport: systemy informatyczne administracji publicznej są źle zabezpieczone

Aż 81 proc. systemów informatycznych administracji publicznej w Polsce jest podatne na ataki i zagrożenia np. ze strony hakerów - wynika z raportu analityków ds. bezpieczeństwa informatycznego, do którego dotarła PAP.

PULS BIZNESU

Sygnity: cena oferowana przez Asseco jest za niska

Zarząd Sygnity ocenia, że proponowana przez Asseco w wezwaniu cena za akcję nie odpowiada wartości godziwej.

NETWORLD

Microsoft: SQL Server 2012 już gotowy

Microsoft poinformował oficjalnie o skierowaniu do produkcji najnowszej wersji swojej relacyjnej bazy danych - SQL Server 2012. Oprogramowanie będzie dostępne dla klientów od 1 kwietnia.