Czwartkowy Przegląd Prasy

iPady wchodzą do firm… Google płaci Apple miliard… Samsung i Apple, czyli nienawiść i handel… Iplex idzie na New Connect… Wiarygodność kontrahenta sprawdzisz na komórce… Superskok superstudenta na dotacje… Oszuści kuszą telewizją cyfrową… Encyklopedia Britannica przechodzi do wersji elektronicznej, po 244 latach w papierze…

COMPUTERWORLD

Michał Boni o nowoczesnym państwie na konferencji Computerworld

Wystąpienie inaugurujące naszą konferencję Państwo 2.0 dotyczącą informatyzacji administracji publicznej rozpoczął Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji. Przedstawił on trzy główne filary nowoczesnego państwa - filar innowacyjności, filar terytorialnego równoważenia rozwoju i filar efektywności.

Rok po tsunami w Japonii fabryka Sony musi zmierzyć się z realiami rynkowymi

Pracownicy fabryki, którzy rok temu zbierali pochwały za heroiczną walkę z żywiołem teraz muszą zmierzyć się z programem oszczędnościowym, który zakłada m.in. zmniejszenie zatrudnienia.

***promocja***

Szukasz sprawdzonych rozwiązań IT dla biznesu?

Poznaj bliżej produkty HP >>

***

IDC prognozuje duży wzrost sprzedaży tabletów w roku 2012

Popyt na tablety w IV kwartale 2011 r. wzrósł aż o 155%! W tym okresie ich sprzedaż wyniosła ok. 28,2 mln sztuk podaje International Data Corporation (IDC). W całym roku było to 68,7 mln sztuk.

RZECZPOSPOLITA

Iplex idzie na New Connect

Konkurujący z przejętym właśnie przez Cyfrowy Polsat serwisem ipla portal Iplex.pl w drugim kwartale zamierza zadebiutować na rynku New Connect.

Samsung i Apple, czyli nienawiść i handel

Samsung zapewni Apple'owi dodatkowe dostawy wyświetlaczy do iPadów i iPhone'ów, co ciekawie brzmi w kontekście mocno nagłaśnianych sporów patentowych obu firm.

iPady wchodzą do firm

W Europie ponad jedna piąta firm i instytucji zamiast notebooków kupiła pracownikom tablety - wynika z badań "iPad for Business 2012" przeprowadzonych przez firmę IDG. Przykładem jest choćby nasz Sejm, który podarował wszystkim posłom iPady.

GAZETA PRAWNA

Oszuści kuszą telewizją cyfrową

Nadciąga era nowoczesnej telewizji, ale niektóre sieci kablowe, platformy cyfrowe i akwizytorzy walczą o klientów po staremu - starają się ich naciągnąć i oszukać. Wciskają dekodery za kilkaset złotych, kuszą "promocyjnymi opłatami" za usługi, które można mieć za darmo, czy rozwieszają ogłoszenia wyglądające jak informacja od zarządu spółdzielni.

WYBORCZA.BIZ

Encyklopedia Britannica przechodzi do wersji elektronicznej, po 244 latach w papierze

Najstarsza encyklopedia w języku angielskim wydawana od 1768 ostatnią edycję w druku miała w 2010 r. Zespół jej twórców przechodzi teraz do internetu: będzie rozwijał wersję elektroniczną i tworzył materiały edukacyjne na zamówienie różnych instytucji.

PULS BIZNESU

Google płaci Apple miliard

Internetowy gigant sporo wykłada za to, by być domyślną wyszukiwarką w urządzeniach Apple.

Ile naprawdę warta jest Polska

Kilka dni temu czołówki największych światowych mediów opanowała informacja zaczerpnięta z CNN: Apple jest wart więcej niż Polska. To jednak oczywiste kłamstwo.

Wiarygodność kontrahenta sprawdzisz na komórce

Koniec ze skomplikowanymi procedurami określania wiarygodności kontrahenta. Wystarczy komórka.

Superskok superstudenta na dotacje

14 firm próbowało wyłudzić 0,5 mld zł z PARP na mobilny internet — podejrzewają śledczy.

NETWORLD

Raspberry Pi - mały komputer z Linuksem o dużych możliwościach

Na pierwszy rzut oka Raspberry Pi wydaje się być niepozorny. Przypomina trochę starszą kartę graficzną. Jednak gdy przyjrzymy mu się bliżej okaże się, że jest to w pełni funkcjonalny komputer z systemem Linux, z kartą sieciową, portem USB czy wyjściem HDMI. Według zapewnień brytyjskiej organizacji non-profit, zarządzającej projektem, aby rozpocząć pracę, wystarczy podłączyć ten minikomputer do telewizora i dołączyć klawiaturę.

Dell przejął firmę SonicWall

Dell przejął specjalizującą w się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa firmę SonicWall. Transakcja, której wartości na razie nie podano, ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.