Czwartkowy Przegląd Prasy

Użytkownicy zarabiają na YouTube… Rekordowy kurs Apple sprzyja złotemu… Plus znowu zarobił ponad 1 mld zł… MTV Mobile 29 marca w Polsce… Asseco Poland rekomenduje dywidendę w wysokości 2,19 zł na akcję… Polkomtel ma zostać w 2012 roku przekształcony w spółkę z o.o… Kłopot z kopiami… Apple bagatelizuje problem baterii… Wszystkie oczy na Yahoo…

COMPUTERWORLD

Mirosław Kaliński ponownie prezesem B3System

1 marca 2012 roku prezesem została Pani Grażyna Kuś. Przedwczoraj (19 marca) na stanowisko to powrócił Mirosław Kaliński, który spółką kierował od 2006 r.

Kołodziejczyk, Olejniczak i Grajek podali się do dymisji

Piotr Kołodziejczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji podał się dziś do dymisji. Powodem decyzji była różnica w koncepcji związanej z projektem pl.ID. Wraz z Piotrem Kołodziejczykiem do dymisji podali się również dyrektor Centrum Projektów Informatycznych dr Zbigniew Olejniczak oraz jego zastępca, dr Mariusz Grajek .

Apple, IBM i Facebook na liście najbardziej innowacyjnych firm świata 2012 roku

Apple, IBM i Facebook znalazły się na liście najbardziej innowacyjnych firm świata 2012 roku według listy TR50 sporządzonej przez MIT Technology Review. Na liście znalazły się również Twitter, Google i Samsung.

RZECZPOSPOLITA

Użytkownicy zarabiają na YouTube

YouTube ma już w Polsce 100 swoich użytkowników, którzy zarabiają na własnych materiałach zamieszczanych w portalu.

Plus znowu zarobił ponad 1 mld zł

Podane dziś przez Polkomtel, operatora sieci Plus, wyniki finansowe za 2011 r. są nieco słabsze niż w 2010 r. Jednak rentowność telekomu, mimo trudnego rynku, wzrosła. Spółka zapowiada dalsze kroki, które mają podnieść jej zyskowność operacyjną.

MTV Mobile 29 marca w Polsce

29 marca Viacom International wprowadzi na rynek telefonii komórkowej nową ofertę MTV Mobile. Naszym partnerem strategicznym jest marka T-Mobile - powiedziała Izabela Wiley, dyrektor generalny MTV Networks Polska potwierdzając nasze wcześniejsze domysły.

Nokia: więcej Windows, mniej Symbiana

W smartfonach Nokii system Microsoftu wypiera istniejącego od lat Symbiana, przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Czy fiński producent odbuduje dzięki Windows Phone swoją nadwątloną pozycję?

GAZETA PRAWNA

Asseco Poland rekomenduje dywidendę w wysokości 2,19 zł na akcję

Zarząd Asseco Poland rekomenduje Walnemu Zgromadzeniu przeznaczenie na dywidendę 169,87 mln zł, poinformowała spółka. Oznacza to wypłatę w wysokości 2,19 zł na akcję.

Rekordowy kurs Apple sprzyja złotemu. Euro po 4 zł?

Kurs złotego wobec euro i dolara w środę rano jest stabilny. Analitycy zwracają uwagę na wzrost kursu spółki Apple na amerykańskiej giełdzie. Według Przemysława Kwietnia z X-Trade Brokers, dobre wyniki producenta iPadów i iPhonów mogą wesprzeć polską walutę.

Polkomtel ma zostać w 2012 roku przekształcony w spółkę z o.o.

Polkomtel ma zostać w 2012 roku przekształcony ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

PULS BIZNESU

Apple bagatelizuje problem baterii

W odpowiedzi na komentarze użytkowników odnośnie przegrzewającej się baterii nowego iPada, Apple opublikowało wyjaśnienie, w którym problem trapiący nabywców trzeciej generacji tabletu wydaje się być zbagatelizowany - informuje portal All Things D.

Wszystkie oczy na Yahoo

W serwisie AllThingsD. com należącym do Dow Jones ukazał się raport o sytuacji w medialnym gigancie Yahoo.

Kłopot z kopiami

Firma Symantec szacuje, że z powodu nadmiaru przechowywanych i przetwarzanych informacji ze spełnianiem wymagań umów SLA nie radzi sobie aż 49 proc. specjalistów IT.

NETWORLD

Big Data gorącym tematem CEBIT 2012

Choć oficjalnym, wiodącym podczas CEBIT 2012 tematem było zarządzanie zaufaniem, ale to o czym najczęściej mówili wystawcy to przede wszystkim big data czyli bardzo duże zbiory danych i związane z nimi technologie.

Firewalle Barracuda z obsługą tuneli VPN dla urządzeń mobilnych Apple

Barracuda Networks udostępniła wersję 5.2.3 firmware dla rodziny firewalli linii Barracuda NG Firewall. Nowy firmware umożliwia m.in. tworzenie tuneli VPN z urządzeniami mobilnymi iPhone oraz iPad, a także pozwala na korzystanie z rozwiązań NG w środowiskach wirtualnych, działających w infrastrukturze XEN.