Czwartkowy Przegląd Prasy

Bruksela chce otworzyć centrum do walki z cyberprzestępcami… Apple chce zwrócić pieniądze nabywcom nowego iPada z powodu 4G… Iplex powalczy z Iplą, VoD.onet.pl i Kinoplexem na płatne filmy w sieci… Play podbija stawkę: rozmowy i sms-y bez limitu… Cyfryzacja bez tajemnic… Nokia znów liczy na Chiny… IPO Facebooka może być w maju…

COMPUTERWORLD

Cyfrowe państwo korzysta z informacji

Kluczowym czynnikiem rozwoju administracji publicznej będzie w najbliższym czasie umiejętność zarządzania wiedzą i współpracy z partnerami społecznymi.

Czy Google nadużywa dominującej pozycji w UE? Decyzja już niebawem

Dobiegają unijne końca procedury sprawdzające, czy działalność Google na rynku wyszukiwarek internetowych nie narusza unijnych przepisów antymonopolowych. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w połowie kwietnia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami - w razie stwierdzenia nieprawidłowości - Komisja Europejska może nałożyć na Google karę w wysokości niemal 4 mld USD.

Polacy wysłali już ponad milion PIT-ów przez Internet

Mimo że do końca okresu rozliczeniowego pozostał jeszcze ponad miesiąc, 26 marca wpłynęła milionowa deklaracja roczna przesłana przez Internet. W porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku to ponad dwa i pół raza więcej. A na składanie zeznań rocznych mamy jeszcze ponad miesiąc.

GAZETA PRAWNA

Iplex powalczy z Iplą, VoD.onet.pl i Kinoplexem na płatne filmy w sieci

Iplex.pl oferuje ponad 2,5 tys. filmów za darmo w zamian za obejrzenie reklamy. Chce jednak zaoferować także filmy za opłatą. Na tym polu zetrze się z konkurentami, należącymi do dużych medialnych grup.

Play podbija stawkę: rozmowy i sms-y bez limitu

Play ogłosił tak nietypową ofertę, że Plus, Orange i T-Mobile muszą zareagować. Będzie taniej.

Cyfryzacja bez tajemnic - co radzi ekspert

W 2013 r. naziemna telewizja cyfrowa zastąpi dotychczas nadawany w Polsce sygnał analogowy. Proces cyfryzacji trwa, zatem musimy już teraz przygotować się na zmiany dotyczące odbioru programów telewizyjnych.

Wpadka Apple w Australii. Chce zwrócić pieniądze nabywcom nowego iPada z powodu 4G

Koncern Apple zaoferował zwrot pieniędzy konsumentom w Australii, którzy poczuli się oszukani w sprawie możliwości łączenia się nowego iPada z sieciami 4G.

WYBORCZA.BIZ

Bruksela chce otworzyć centrum do walki z cyberprzestępcami

Centrum miałoby powstać w holenderskiej Hadze, w siedzibie Europolu, paneuropejskiej policji. To pomysł Cecilii Malmström, unijnej komisarz ds. wewnętrznych.

PULS BIZNESU

IPO Facebooka może być w maju

Właściciel najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego szykuje się do debiutu giełdowego w maju, twierdzi The Wall Street Journal.

Nokia znów liczy na Chiny

Nokia, największy na świecie producent telefonów komórkowych pod względem wolumenu, poinformowała, ze od kwietnia rozpocznie sprzedaż w Chinach nowych modeli smartfonów z systemem Microsoft's Windows Phone.

NETWORLD

Złośliwe oprogramowanie - coraz częściej podpisane cyfrowo

Firmy zajmujące się bezpieczeństwem znajdują ostatnio coraz więcej złośliwego oprogramowania, którego komponenty zostały podpisane cyfrowo za pomocą skradzionych certyfikatów. Cyfrowe podpisanie złośliwego oprogramowania pozwala na obejście mechanizmów ochrony Windows, uniknięcie skanowania przez niektóre programy antywirusowe czy nawet dodanie ich na białe listy.

Poważne luki w systemach SSO OpenID i Facebooka

Systemy pojedynczego logowania, umożliwiające użytkownikom dostęp do wielu różnych serwisów i usług webowych z wykorzystaniem jednego loginu i hasła mają poważne luki w zabezpieczeniach. Badacze przyjrzeli się OpenID i rozwiązaniu Facebooka. Zdaniem ekspertów, rozwiązania SSO mogą zostać wykorzystane przez przestępców do podszywania się pod użytkowników.