Czwartkowy Przegląd Prasy

Wysyp wirusów na smartfony i tablety… ARiMR wyda na IT ponad 190 mln zł… Unia przerywa wypłatę środków na polskie projekty e-administracji… Apple planuje stworzenie własnej konsoli do gier… Jak urządzenia mobilne zmienią rynek reklamy on-line?... 2 mld USD za aplikację… Płynie kasa do startupów… Goldman Sachs namawia do kupowania akcji Apple…

COMPUTERWORLD

IBM wycofuje się z produkcji terminali kasowych

Big Blue zamierza skoncentrować działalność w zakresie rozwiązań sprzedażowych przede wszystkim na oprogramowaniu. Wyspecjalizowany w sprzętowych rozwiązaniach POS dział firmy IBM przejmie koncern Toshiba. Transakcja warta 850 mln USD ma być sfinalizowana w trzecim kwartale br.

Oracle chciał zbudować własny telefon, a nawet kupić firmy Research In Motion i Palm

Władze Oracle rozważały możliwość wejścia na rynek telefonów komórkowych. W realizacji tych planów pomóc miał zakup firmy Research In Motion lub Palm. Ostatecznie zamiary te zostały zaniechane.

Unieważniono przetarg na nowe dowody osobiste

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podjęło decyzję o unieważnieniu przetargu na dostawę nowych blankietów dowodów osobistych. Projekt pl.ID ma być jeszcze raz, solidnie i rzeczowo przeanalizowany. Przypomnijmy, że zgodnie z nowelizacją ustawy o nowych dowodach osobistych, dokumenty wyposażone w chip powinny być sukcesywnie wprowadzane od lipca 2013 roku.

***reklama***

31 maja 2012, Hotel Sheraton, Warszawa

- Kolejna edycja wielkiej gali rozwiązań informatycznych dla biznesu -

Zobacz co jest trendy w IT. Udział bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Zarejestruj się już teraz >>

***reklama***

RZECZPOSPOLITA

Wysyp wirusów na smartfony i tablety

Liczba szkodliwych programów atakujących urządzenia mobilne zwiększyła się w 2011 r. ponad sześciokrotnie - wynika z raportu Kaspersky Lab.

ARiMR wyda na IT ponad 190 mln zł

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zamierza wydać w najbliższych latach przeszło 190 mln zł na informatyzację.

Płynie kasa do startupów

Milion złotych inwestycji na dzień płynie do polskich startupów. Ta branża jak żadna inna już na starcie może liczyć na duże pieniądze.

GAZETA PRAWNA

Unia przerywa wypłatę środków na polskie projekty e-administracji

KE zdecydowała o przerwaniu wypłat dla Polski na projekty elektronicznej administracji (e-governmet) ze względu na obawy związane z legalnością i regularnością wydatków oraz niską efektywnością zarządzania dofinansowaniem UE - podały PAP służby prasowe KE.

Jak urządzenia mobilne zmienią rynek reklamy on-line?

Od kilku lat rośnie udział użytkowników telefonów komórkowych w światowym ruchu internetowym. Mało, kto zdaje sobie sprawę jak dużą presję wywiera ono na drugi koniec łącza telekomunikacyjnego - rynek reklamy on-line. Czy operatorzy, ale również firmy badawcze, agencje reklamowe i wreszcie reklamodawcy są w równej mierze świadomi co zmiany te oznaczają dla efektywności ich biznesu?

Apple planuje stworzenie własnej konsoli do gier

Nieżyjący twórca m.in. iPoda oraz iPhonea Steve Jobs z grami niewiele miał wspólnego, ale jego smartphony w dużej mierze właśnie dzięki możliwości ściągania tego rodzaju rozrywki podbiły rynek. Teraz jego spadkobiercy planują wprowadzenie na rynek konsoli.

PULS BIZNESU

Z USB znikają firmowe dane

83 proc. pracowników w Polsce korzysta z nośników USB bez zgody przełożonych — wynika z badań przeprowadzonych przez Ponemon Institute na zlecenie Kingston Technology, producenta pamięci.

Goldman Sachs namawia do kupowania akcji Apple

Analitycy banku podwyższyli prognozę zysku na akcję Apple w drugim kwartale rozrachunkowym.

2 mld USD za aplikację

W zeszłym tygodniu Facebook kupił Instagram, popularną aplikacje foto, za 1 mld USD. Wielu uznało to za szaleństwo, ale jak się teraz okazuję, żądania właściciela były dwukrotnie wyższe.

NETWORLD

VMware toczy walkę w chmurze

Wraz z rozwojem rynku cloud computingu rośnie popularność platform chmurowych opartych na licencji open source. Według specjalistów VMware, projekty typu OpenStack, CloudStack czy Eucalyptus nie dorównują rozwiązaniom komercyjnym. Entuzjaści idei otwartego źródła przekonują, że znany dostawca chce po prostu promować własne produkty i zwiększać udziały w rynku. Trwajacy spór przybiera na sile.