Czwartkowy Przegląd Prasy

Nowy iPhone zaskoczy rozwiązaniem wideo… Firmy boją się hakerów… Internet napędza popyt na usługi… Inteligentny dom od telekomu… Poczta Polska: Pocztówkę ze smartfona dostarczy listonosz… Dropbox liczy już 175 mln użytkowników… Apple w zmowie cenowej z wydawcami e-booków… Pirackie e-booki zalewają Rosję… Samsung buduje kampus w Dolinie Krzemowej…

COMPUTERWORLD

Koncern Microsoft czeka największa od lat restrukturyzacja

Najprawdopodobniej już jutro ogłoszona zostanie nowa struktura organizacyjna firmy Microsoft. Koncern czeka największa od lat restrukturyzacja. Zmiany mają zapewne pozwolić na zwiększenie innowacyjności i efektywności prowadzonej działalności, a także dopasowanie modelu biznesowego do zmian zachodzących na rynku IT.

RZECZPOSPOLITA

Firmy boją się hakerów

Niemal połowa firm obawia się złożonych ataków na swoją infrastrukturę IT.

Internet napędza popyt na usługi

Zainteresowanie rozwiązaniami inteligentnymi dla domu w Polsce rośnie. Nie tylko dlatego, że zmieniamy styl życia - mówi "Rz" Monika Torbińska, dyrektor marketingu usług dla domu Orange Polska.

Inteligentny dom od telekomu

Operatorzy upatrują dla siebie szansę w biznesie, który do tej pory zarezerwowany był dla biur projektowych, deweloperów, czy agencji ochrony.

GAZETA PRAWNA

Poczta Polska: Pocztówkę ze smartfona dostarczy listonosz

Poczta Polska uruchomiła usługę, dzięki której klienci mogą wysłać samodzielnie wykonane zdjęcia jako kartki pocztowe. Fotografia zrobiona smartfonem za pomocą aplikacji stanie się elektroniczną pocztówką, którą w tradycyjnej papierowej formie dostarczy listonosz.

PULS BIZNESU

Dropbox liczy już 175 mln użytkowników

Z serwisu internetowego udostępniającego przestrzeń dyskową na własnych serwerach korzysta już 175 mln użytkowników - informuje Techcrunch.

Apple w zmowie cenowej z wydawcami e-booków

Apple był z wydawcami w zmowie mającej na celu zawyżanie cen e-booków - orzekła w środę w Nowym Jorku sędzia federalna Denise Cote, podkreślając, że materiał dowodowy nie pozostawia żadnych wątpliwości, iż firma ta dopuściła się złamania prawa antymonopolowego.

Pirackie e-booki zalewają Rosję

Rosjanie nałogowo kradną e-booki. Aż 92 proc. elektronicznych książek pobranych z sieci pochodzi z nielegalnego źródła - informuje portal Mashable powołując się na wyniki raportu "Russia: Beyond the Headlines".

Samsung buduje kampus w Dolinie Krzemowej

Południowokoreański gigant rozpoczął budowę centrum badawczego w San Jose w Kalifornii - informuje CNET.

Nowy iPhone zaskoczy rozwiązaniem wideo

iPhone 5S bądź 6 zostanie wyposażony w kamerę mogącą rejestrować obraz z prędkością 120 klatek na sekundę - informuje portal 9to5mac.