Czwartkowy Przegląd Prasy

Optimus chce w ciągu trzech lat podnieść o dwie trzecie (do 16,4 mln zł) kapitał zakładowy. Druga runda przetargów na dostawę komputerów dla szkół pokazała, jak wielka zapaść panuje na polskim rynku informatycznym - o mało opłacalne kontrakty walczą największe firmy (czyli Prokom i ComputerLand).

Parkiet

Optimus podniesie kapitał zakładowy

Optimus chce w ciągu trzech lat podnieść o dwie trzecie (do 16,4 mln zł) kapitał zakładowy. Do podwyższenia kapitału upoważnią zarząd spółki na najbliższym posiedzeniu akcjonariusze. Optimus na razie odmawia ujawnienia dodatkowych informacji. (s. 3)

Zapisy na Emax

Publiczna subskrypcja 380 tys. akcji Emaksu rozpocznie się 25 czerwca. Od tego dnia drobni inwestorzy będą mogli zapisywać się na na 80 tys. walorów, zaś duzi gracze, dla których spółka przeznaczyła pozostałe akcje - składać deklaracje w book-buildingu. (s. 4)

Puls Biznesu

Ster-Projekt szykuje przejęcia...

Informatyczny integrator Ster-Projekt zamierza kupić cztery mniejsze i dwie większe firmy IT dla poszerzenia swojej oferty. Środki na ten cel pochodzić mają z emisji akcji wartości 50-60 mln zł. (s. 7)

Liderzy IT też biorą przetargi bez marży

Druga runda przetargów na dostawę komputerów dla szkół pokazała, jak wielka zapaść panuje na polskim rynku informatycznym - o mało opłacalne kontrakty walczą największe firmy (czyli Prokom i ComputerLand). "Jeśli duże firmy interesują się kontraktami tylko dla obrotu, praktycznie bez marży, to musi je do tego zmuszać naprawdę ciężka sytuacja" - mówią analitycy. (s. 8)