Czwartkowy przegląd prasy

Do końca listopada PKO BP ma ogłosić przetarg na wdrożenie centralnego systemu informatycznego. Szacunkowa liczba użytkowników usług pre-paid w Polsce przekroczyła już 6,5 mln i przewyższa liczbę użytkowników "abonamentowych". IBM zamyka swą węgierską fabrykę; pracę straci 3700 osób.

GAZETA WYBORCZA

Co by tu sprzedać

Koncern Vivendi Universal chce przejąć kontrolę nad Cegetelem, sprzedając strategiczną spółkę Vivendi Environment. (s. 20)

To będzie kontrakt

PKO BP do końca listopada ma ogłosić przetarg na wdrożenie centralnego systemu informatycznego. Na obsługę gigantycznego kontraktu liczą nasze rodzime firmy informatyczne oraz zagraniczni producenci specjalistycznego oprogramowania. (s. 25)

RZECZPOSPOLITA

IBM zwalnia na Węgrzech

Amerykański koncern komputerowy poinformował o zamknięciu fabryki pod Budapesztem i zwolnieniu 3700 osób. (s. B1)

PRAWO I GOSPODARKA

Komórkowe martwe dusze

Szacunkowa liczba użytkowników usług pre-paid w Polsce przekroczyła już 6,5 mln i przewyższa liczbę użytkowników "abonamentowych". Jednak po dokładnych obliczeniach, może okazać się, że tych pierwszych jest o ok. 0,5 mln mniej. (s. 8)

Puls Biznesu

El-Net bez zmiany opłat musi upaść

Powodzenie planu ratunkowego dla operatorów należących do grupy El-Netu jest uzależnione od szybkiego wejścia w życie ustawy zezwalającej na zamianę opłat koncesyjnych na inwestycje, akcje lub obligacje. (s. 7)

Parkiet

Prokom dostanie 114 mln zł

Wartość umów podpisanych przez ZUS z Prokomem wzrosła o 113,8 mln zł. Kontrakt z MSZ podpisał także ComArch. Instytucje państwowe stają się coraz częstszym klientem krakowskiej spółki. (s.3)