Czwartkowy przegląd prasy

Pekao SA chce upadłości Szeptela. Analitycy sądzą, że to gra mająca obniżyć wartość spółki. Od wczoraj dzięki usłudze firmy BillBird w kasach warszawskich supermarketów można opłacać gotówką rachunki wystawione przez Stoen, Plus GSM, Erę i Netię.

GAZETA WYBORCZA

PTC w III kwartale

Operator sieci komórkowej Era w okresie lipiec-wrzesień zarobił 76,6 mln zł netto. Przychody Polskiej Telefonii Cyfrowej wyniosły 1,3 mld zł. III kw. 2001 r. spółka zamknęła stratą przekraczającą 152 mln zł. W skali całego roku sieć spodziewa się uzyskać 5 mld zł przychodu. (s. 21)

Opozycja nie chce noweli

Posłowie PiS i LPR chcą opóźnić prace nad kontrowersyjną zmianą ustawy o radiofonii i telewizji. Chcą m.in. aby złagodzić ograniczenie w zakresie koncentracji mediów dla wydawców posiadających 30-proc. udział w sprzedaży egzemplarzowej gazet codziennych. (s. 21)

RZECZPOSPOLITA

Z rachunkami do supermarketu

Od wczoraj (środa, 13 listopada) dzięki usłudze firmy BillBird w kasach warszawskich supermarketów można opłacać gotówką rachunki wystawione przez Stoen, Plus GSM, Erę i Netię. Wkrótce do listy tej mają dołączyć Idea, TP SA, Aster City oraz Gazownia Warszawska. (B7)

PULS BIZNESU

Pekao SA domaga się upadłości Szeptela

Spółka i analitycy są zaskoczeni wnioskiem banku. Pekao jest jednocześnie udziałowcem i wierzycielem Szeptela. Specjaliści przewidują, że wniosek o upadłość jest grą mającą obniżyć wartość spółki. Skorzysta na tym potencjalny kupiec. (s 6)

Lepsze wyniki T-Online

Niemiecka spółka, świadcząca usługi dostępu do Internetu dla ponad 11 mln klientów, zaskoczyła dobrymi wynikami za III kw. br. W okresie tym T-Online udało się wypracować 383 mln euro przychodu i 35,6 mln euro zysku operacyjnego. Mimo straty netto sięgającej 273 mln euro, operator może zamknąć cały rok dodatnim wynikiem. (s. 10)

Miesięcznik Wired

Power Houses

Dom przyszłości to nie tylko obowiązkowy zestaw Home Theatre i lodówka z dostępem do Internetu. Redakcja Wired sporządziła przegląd możliwości usieciowienia mieszkania lub domu z wykorzystaniem technologii już teraz dostępnych na rynku. Chcesz aby Twój dom był inteligentny? Specjaliści udzielają porad, jak to zrobić za mniej niż 20 tys. USD. (Wired, listopad, s. 143)