Czwartkowy przegląd prasy

Sąd w Łomży odrzucił wniosek o ogłoszenie upadłości Szeptela. Poznańska spółka informatyczna Emax zadebiutowała wczoraj na giełdzie. Formalne dochodzenie przeciwko grupie medialnej Vivendi Universal; spółka podejrzana jest o publikowanie niezgodnych z prawdą raportów księgowych.

GAZETA WYBORCZA

Gwiazdy pomogą

Po trzech latach działania w Wielkiej Brytanii cyfrowych stacji radiowych, odbiorniki cyfrowe znajdują się w zaledwie 70 tys. brytyjskich domów. Nie jest to dobry wynik, zważywszy na fakt, że na terenach objętych zasięgiem cyfrowych rozgłośni mieszka 80% Brytyjczyków. Tymczasem okazuje się, że cyfrowe radia mogą się sprzedawać, pod warunkiem, że ich cena spadnie poniżej 100 funtów.

RZECZPOSPOLITA

Emax na rynku wolnym

Nie przeprowadziwszy uprzednio oferty publicznej, poznańska spółka informatyczna zadebiutowała wczoraj na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jej akcje wyceniono wczoraj na 46 zł. Pierwszą, nieudaną próbę ulokowania na rynku podstawowym swych papierów Wmax podejmował już w połowie 2001 roku. (s. B7)

Parkiet

Emax łakomym kąskiem

Computerland prowadzi z wczorajszym debiutantem giełdowym rozmowy dotyczące konsolidacji spółek. Wycena Emaxu na poziomie 130 mln zł, plasuje spółkę w gronie większych giełdowych spółek informatycznych. Jej działalnością zainteresowani są więc także inni gracze na z branzy IT. (s. 1)

Vivendi podejrzany o księgowe manipulacje

Formalny charakter dochodzeniu przeciwko grupie medialnej Vivendi Universal, postanowiła nadać amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd. Istnieją bowiem wątpliwości, czy francusko-amerykański gigant publikował prawdziwe raporty o swojej kondycji w okresie gdy zarządzał nim Jean-Marie Messier. (s. 9)

Puls Biznesu

Szeptel zyskuje na decyzji sądu

Sąd w Łomży odrzucił wniosek udziałowca Szeptela, banku Pekao SA, o ogłoszenie upadłości operatora z Szepietowa. Wierzyciel, a zarazem udziałowiec spółki telekomunikacyjnej, ma tydzień na uzupełnienie dokumentów. (s. 18)