Czwartkowy przegląd prasy

Aster City może stać się niebawem częścią środkowoeuropejskiego holdingu telewizji kablowych. Francuski rząd gotów jest zainwestować w France Telecom 9 mld. EUR. Faworytem w rozgrywce o informatyzację PKO BP i PZU pozostaje Prokom. Tel-Energo wraz z operatorami telewizji kablowych może stworzyć konkurencję dla TP SA.

GAZETA WYBORCZA

Za KaZaA do KaZaAmatów

Anti-Piracy Group, duńska organizacja antypiracka zidentyfikowała grupę 150 internautów, którzy wymieniali się plikami muzycznymi i zażądała od nich odszkodowań na łączną kwotę prawie 134 tys. USD. (s. 20)

Wehikuł pomocy dla FT

Francuski rząd gotów jest podjąć się ratowania, borykającego się z kłopotami finansowymi giganta telekomunikacyjnego France Telecom. Państwo gotowe jest zainwestować w konsorcjum 9 mld. EUR. Plan zakłada m.in. dofinansowanie planu restrukturyzacji firmy, której celem jest pozbycie się długów sięgających 70 mld. EUR. (s. 20)

Kabel zjednoczony

Konsorcjum zagranicznych funduszy inwestycyjnych, które w poniedziałek nabyło od spółki Elektrim Telekomunikacja warszawską sieć telewizji kablowej Aster City, chce połączyć ją z innymi. Aster City może stać się więc niebawem częścią środkowoeuropejskiego holdingu telewizji kablowych. (s. 20)

Komputerowe zapasy

Między firmami sektora IT rozpoczęła się walka o informatyzację PKO BP i PZU. Wartość każdego z kontraktów szacowana jest na co najmniej 500 mln. zł, zaś wraz z umowami na utrzymanie i serwis systemów, nawet kilkakrotnie więcej. Faworytem w rozgrywce pozostaje Prokom. (s. 24)

RZECZPOSPOLITA

Naprawianie Optimusa

W Grupie Optimus zaczynają być widoczne efekty programu naprawczego – poprawiły się wyniki na poziomie operacyjnym. Po raz pierwszy od 16 kwartałów grupa wykazała dodatni wynik skonsolidowany. (s. B 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Może pogadamy przez TV

Tel-Energo podpisało list intencyjny o współpracy z izba zrzeszającą operatorów telewizji kablowych. W przyszłości może to doprowadzić do powstania realnej konkurencji dla TP SA. Tel-Energo posiadające 12 tys. km sieci światłowodowych będzie bowiem mogło świadczyć usługi telekomunikacyjne abonentom telewizji kablowych. (s. 4)

Puls Biznesu

nauka w sieci e-learning

Dziś w "Pulsie Biznesu" specjalna, czterostronicowa wkładka poświęcona w całości nauce na odległość za pośrednictwem Internetu, czyli e-learningowi.