Czwartkowy przegląd prasy

ARiMR zakończyła negocjacje z HP w sprawie aneksu do umowy na budowę systemu IACS. Termin przejęcia przez Prokom spółki PVT, mimo uzyskania zezwoleń od czeskiego rządu i urzędu antymonopolowego, nie jest znany. Możliwość rejestrowania domen internetowych z polskimi znakami diakrytycznymi chce od 11 września wprowadzić NASK.

Puls Biznesu

ARiMR w końcu ma nową umowę z HP

ARiMR zakończyła negocjacje z HP w sprawie aneksu do umowy na budowę systemu IACS. Za dodatkowy moduł oprogramowania, który umożliwi wypłatę dopłat rolnikom, agencja dopłaci 8 mln euro. Ale system będzie na czas. (s. 4)

Parkiet

Prokom: jest zgoda, czas na przejęcie

Termin przejęcia przez Prokom spółki PVT, mimo uzyskania zezwoleń od czeskiego rządu i urzędu antymonopolowego, nie jest znany. Jego przesuwanie, zdaniem specjalistów, nie służy transakcji, ponieważ kondycja PVT pogarsza się. Prokom zamierza objąć 25 proc. akcji PVT, co będzie kosztowało firmę około 14 mln. USD. (s. 3)

Prywatny inwestor dokupuje Softbank

Zbigniew Opach, który na początku lipca przekroczył 5 proc. próg głosów w Softbanku, dalej skupuje papiery spółki. Jego zdaniem, akcje integratora na początku przyszłego roku będą kosztowały po 40 zł. (aktualny kurs wynosi ok. 30 zł). s. 3

Gazeta Wyborcza

Domeny od "ą" do "ż"

Możliwość rejestrowania domen internetowych z polskimi znakami diakrytycznymi chce od 11 września wprowadzić NASK. "Wprowadzamy do powszechnego użytku domeny ze znakami narodowymi jako pierwsi w Europie wśród instytucji pełniących rolę krajowego rejestru nazw internetowych" - oświadczył NASK. (s. 20)