Czwartkowy przegląd prasy

Nowy sposób na piracki handel w internecie... Najszybciej będzie rozwijała się reklama w sieci... Operatorzy pozytywnie odnieśli się do propozycji konwersji opłat koncesyjnych UMTS - zapewnia Ministerstwo Transportu i Budownictwa... Przedsiębiorca w międzynarodowym rejestrze...

Gazeta.pl

Nowy sposób na piracki handel w internecie

Polscy komputerowcy wpadli na prosty i genialny pomysł na nielegalny handel filmami i muzyką. A przy tym zawiązali policji ręce, bo żaden z nas nie nadstawi głowy, by naruszyć tajemnicę korespondencji - alarmują funkcjonariusze walczący z przestępstwami informatycznymi.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3178759.html

Starlink: Reklama idzie w górę

W tym roku polski rynek reklamowy wzrośnie o ponad 10 proc. i przekroczy wartość 5,5 mld zł - wynika z raportu domu mediowego Starlink. Nadal najszybciej będzie się rozwijała reklama w sieci

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3178756.html

RZECZPOSPOLITA

Światło z oddali

Japońscy naukowcy dysponują nowym orbitalnym instrumentem badawczym - teleskopem podczerwieni

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060223/nauka/nauka_a_2.html

PULS BIZNESU

Operatorzy pozytywnie o propozycji konwersji opłat koncesyjnych UMTS

Operatorzy komórkowi pozytywnie ocenili propozycję Ministerstwa Transportu i Budownictwa o konwersji opłat koncesyjnych za częstotliwości telefonii komórkowej trzeciej generacji UMTS, na inwestycje w rozwój dostępu do internetu na terenach wiejskich - poinformowała w środę PAP wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska.

http://pb.pl/content.aspx?sid=7355&guid=0E4884B7-D51A-4D4B-B0D9-5BFB7C2D25CF

GAZETA PRAWNA

Przedsiębiorca w międzynarodowym rejestrze

Unia Europejska chce uporządkować prawo spółek i stworzyć dostęp do informacji o spółkach zarejestrowanych we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Ma to ułatwić nawiązywanie kontaktów handlowych i usprawnić przepływ kapitału.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/29.html?numer=1657&dok=1657.29.3.2.18.2.0.1.htm