Czwartkowy przegląd prasy

Gra komputerowa pomaga dysydentom... Origami z Microsoftu... Lepszy klimat dla zagranicznych inwestorów... ComArch stawia na oprogramowanie... Powstanie gigant na rynku kablówek...

Gazeta.pl

Origami z Microsoftu

Ruszył festiwal producentów elektroniki użytkowej, gigantów telekomunikacyjnych i informatycznych. Dziś Microsoft ma ujawnić szczegóły dotyczące projektu Origami - okrzyknięto go początkowo nawet zabójcą iPoda, ale potem entuzjazm osłabł

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,3201515.html

Gra komputerowa pomaga dysydentom

Działacze demokratyczni w Iranie czy na Białorusi od tego tygodnia mogą otrzymać z USA specjalny program komputerowy, który uczy, jak tworzyć ruchy opozycyjne i jak pokojowymi metodami obalać dyktatorów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3200728.html

RZECZPOSPOLITA

Klimat dla inwestorów zagranicznych ma być lepszy

Zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej i partnerstwie publiczno-prywatnym mają przyciągnąć do Polski inwestorów zagranicznych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060309/ekonomia/ekonomia_a_16.html

ComArch stawia na oprogramowanie

Firma będzie inwestować, zwiększać zatrudnienie i eksport. Za dwa lata w krakowskiej spółce informatycznej pracować ma 3 tys. osób, a jej przychody sięgną 700 mln zł.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060309/ekonomia/ekonomia_a_27.html

GAZETA PRAWNA

Powstanie gigant na rynku kablówek

Po połączeniu Vectry z Multimediami nowy gracz będzie kontrolował jedna czwartą rynku telewizji kablowych. Nie wiadomo jednak, kiedy zapadną ostateczne decyzje.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1667.81.3.2.4.1.0.1.htm