Czy Apple zrezygnuje w końcu z procesorów Samsunga w iPhonie i iPadzie?

Samsung jest dostawcą wielu podzespołów do mobilnych urządzeń Apple. Możliwe jednak, że koreański producent nie dostarczy procesora w kolejnych wersjach iPhone’ów i iPadów. Możliwe, że opracowaniem układu Apple A8 zajmie się tajwańska firma TSMC.

Koreański Samsung z jednej strony konkuruje na rynku mobilnym z Apple, a z drugiej odpowiada za część podzespołów wykorzystywanych przez Apple w urządzeniach z logo z nadgryzionym jabłkiem. Ostatnio pojawiły się jednak głosy, że nadchodzący iPhone 6 i kolejna wersja tabletu iPad mają działać już w oparciu o procesory innego producenta. Samsunga miałaby zastąpić firma o nazwie Taiwan Semiconductor Manufacturing Corporation, czyli w skrócie TSMC.

Samsung podobno nie do końca radzi sobie z zapotrzebowaniem na procesory wykonane w 20nm procesie technologicznym, który ma cechować nowy procesor Apple A8. TSMC ma nie mieć podobnych problemów i Apple może tym samym zmienić dostawcę. Takim ruchem Apple zyskałoby podwójnie: z jednej strony może wynegocjować lepsze warunki, a z drugiej pozbawia swojego bezpośredniego konkurenta mnóstwa pieniędzy.

Zobacz również:

Czy Apple zrezygnuje w końcu z procesorów Samsunga w iPhonie i iPadzie?

Trzeba tylko pamiętać, że to nie pierwszy raz, gdy pojawiają się doniesienia dotyczące tego, że twórcy iPhone’a mieliby zrezygnować z procesorów Samsunga. Te powracają średnio co pół roku zaraz przed lub zaraz po większej premierze sprzętów mobilnych z Cupertino. Jak do tej pory partnerstwo Apple i Samsunga w kwestii dostarczania podzespołów, mimo licznych sądowych batalii, ma się dobrze.

źrodło: macobserver.com