Czy CES 2022 się odbędzie? Kolejni giganci odpuszczają [AKTUALIZACJA 29.12.2021]

Pojawienie się Omikrona sprawiło, że duże marki odwołały swój udział w przyszłorocznych targach CES 2022. Kogo na pewno nie zobaczymy?

Foto: CES 2022

Targi CES 2022 mają rozpocząć się 5 stycznia i potrwać do 8-go. Jednak zagrożenie, jakie pojawiło się wraz z wariantem Omikron wywołało panikę wśród wystawców. "Panika" nie jest przesadzonym słowem, ponieważ szereg firm odwołało z tego powodu swój udział w targach. Są wśród nich Amazon, Meta (czyli Facebook), Twitter oraz Pinterest. Z pewnością obniżyło to atrakcyjność imprezy, tym bardziej, że Intel oraz AMD znacznie skróciły swoje programy przeznaczone na CES.

Ostatnie targi "w realu" odbyły się w 2020 roku, dwa miesiące przed wybuchem pandemii. CES 2021 było imprezą online, zaś przyszłoroczne mają być w stałym miejscu, czyli Las Vegas i transmitowane w internecie. Osoby, które chcą pojawić się fizycznie na targach, będą musiały mieć ze sobą paszporty covidowe, zaś na miejscu obowiązuje ścisły reżim sanitarny. Jak widać - niewystarczający dla największych. I wcale nie ukrywają tego, że nie pojawią się z powodu obawy przed Omikronem. Co więcej, T-Mobile, jeden z głównych sponsorów targów, również ograniczy w nich swój udział. Obawy ma także Nvidia, jednak jej główna konferencja prasowa odbędzie się wyłącznie online.

Zobacz również:

  • 3 smartfony, których zabrakło na tegorocznych targach CES 2023!

Kto się nie boi? Samsung, Sony, Alphabet oraz Qualcomm, aczkolwiek przedstawiciele tych firm zastrzegają, że będą monitorować sytuację. Czyli - w razie czego odwołają swój udział lub po prostu opuszczą CES 2022.

AKTUALIZACJA 27.12.2021

Kolejną firmą, która zrezygnowała z udziału w imprezie, jest Microsoft. Decyzja została podjęta 25 grudnia, a jako przyczynę odwołania udziału podano "gwałtownie zmieniającą się sytuację związaną z COVID-19".

AKTUALIZACJA 29.12.2021

Kolejny cios dla targów - trzy kolejne duże marki odwołały swój udział. Pierwsza to OnePlus, która co prawda nie miała w planach własnej konferencji, ale miała mieć swoje stoisko w Las Vegas. Druga to AMD - po długich deliberacjach zdecydowano się nie brać w targach udziału fizycznie, ale poprowadzić wirtualny pokaz. Trzecia to MSI - w planach był pokaz MSI Gameverse, jednak laptopy gamingowe będzie można zobaczyć wyłącznie online.

Z dużych nazw swój udział wciąż potwierdzają Samsung, LG, Sony oraz Qualcomm. Ale czy to wystarczy, aby zainteresować ludzi na tyle, aby odwiedzili tłumnie CES 2022?

Źródło: TechSpot


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: