Czy Cyberpunk 2077 spełni oczekiwania? My już to wiemy

CD Projekt RED uraczyło nas kolejnym znakomitym pokazem Cyberpunk 2077. Co więcej, produkcji polskiego studia mogli przyjrzeć się już pierwsi dziennikarze. Jaka jest ich opinia na temat gry? Czy Cyberpunk 2077 spełni oczekiwania?

cyberpunk 2077

Nie da się ukryć, że Cyberpunk 2077 to najbardziej oczekiwany tytuł 2020 roku. Miliony graczy, od ponad ośmiu lat, wyczekują dnia debiutu gry CD Projekt RED. Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym miesiącu będziemy mogli wreszcie przenieść się do ponurej przyszłości i niezwykłego miasta Night City.

Polski zespół zaprezentował wczoraj kolejne materiały z produkcji. W większości skupiają się one na postaci Johnny'ego Silverhanda, w którą wciela się Keanu Reeves. Wybuchowy zwiastun z fragmentami rozgrywki możecie obejrzeć poniżej.

Co jednak bardziej istotne, pierwsi dziennikarze otrzymali blisko 16 godzinny dostęp do Cyberpunk 2077, dzięki czemu możemy dowiedzieć się jak prezentuje się niemal ostateczna wersja gry.

"Phil Hornshaw z Gamespot napisał: "Night City jest wypełnione licznymi pytaniami i popycha cię do dokonywania trudnych wyborów. Po 16 godzinach z grą, zebrałem ogromną liczbę misji pobocznych, które pozwoliły mi zwiedzić niemal całe miasto. Najlepsza część Cyberpunk 2077 to poczucie bycia małą cząstką ogromnego świata Night City. Nie mogę się doczekać momenty powrotu do miasta i poznania ludzi, którzy je zamieszkują".

Nie mniej entuzjastyczny jest Tom Marks z IGN, który stwierdził, że: „Po 16 godzinach spędzonych z Cyberpunkiem 2077 odszedłem "głodny" i czułem, że z pewnością potrzebuję więcej do zaspokojenia tego głodu. To niesamowity jak diabli świat, w którym można się całkowicie zatracić, dokładnie tak, jak sobie tego życzysz. Cyberpunk 2077 z pewnością nie jest pozbawiony wad, zwłaszcza jeśli chodzi o liczne menu, ale te skazy nie mają wielkiego wpływu na odbiór gry".

Sam Loveridge z GamesRadar dodał jeszcze, że: „Od tych osób, z którymi kontaktujesz się tylko przez telefon, po te, które, bez wątpienia, staną się bardziej trwałymi elementami życia V, każda z nich jest znaczącym dodatkiem do obsady. Wszystkie postacie są oszałamiająco animowane, w pełni dopracowane, ale jednocześnie okryte tajemnicą".

Większość dziennikarzy, która miała okazję ograć najnowszą wersję gry chwali Cyberpunk 2077 za konstrukcję świata, postacie oraz historię. Recenzenci są zgodni, że z całą pewnością nie jest to tytuł, który chcecie przegapić. Niestety, sporo uwag poświęcono ogólnemu dopracowaniu gry, niestety wciąż pojawiają się w niej bugi i glitche. Miejmy nadzieję, że do dnia premiery (10 grudnia) studio CD Projekt RED dopracuje wszystkie elementy produkcji, a my po raz kolejny damy pochłonąć się wspaniałej przygodzie.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje na PS4, Xbox One, PC, Google Stadia oraz na PS5 i Xbox Series X. W przypadku konsol nowej generacji, Cyberpunk 2077 w dniu premiery działać będzie w ramach wstecznej kompatybilności. Dopiero na początku 2021 roku zadebiutuje aktualizacja wykorzystująca pełnię mocy next-genów.

Zobacz również: Far Cry 6 – premiera, rozgrywka, wymagania. Wszytko co musisz wiedzieć