Czy Facebook rozbija małżeństwa? I to jeszcze jak...

Facebook to przyczyna 1/3 pozwów rozwodowych - tak wynika z badań jednego z brytyjskich serwisów dotyczących tematyki rozwodowej. Jeszcze 2 lata temu najpopularniejszy serwis społecznościowy figurował jedynie w co czwartym pozwie rozwodowym. Facebook to prawdziwy heartbreaker...

Rozwód na Facebooku

Brytyjski serwis Divorce-Online sprawdził w jaki dużym stopniu Facebook wpływa na nasze życie małżeńskie. Na podstawie badań na 5 tys. osób, z których wynika, że przyczyną aż 1/3 rozwodów jest Facebook.

Facebook rozbije ci małżeństwo?

W jaki sposób Facebook zachęca do rozwodów? Powód nr 1 to niewłaściwe wiadomości wysyłane do osób płci przeciwnej, a powód nr 2 to umieszczanie nieprzyjemnych komentarzy przez osoby będące w separacji.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce

Facebook rozbija, a Twitter nie?

Ale uwaga - żeby nie było zbyt łatwo. Inne serwisy społecznościowe nie maja takie skuteczności w rozbijaniu związków jak portal Marka Zuckerberga np. tylko 20 osób z 5 tys. ludzi wskazało na Twitter jako jedną z przyczyn rozwodu. Tymczasem aż 1/3 z całej badanej grupy podała jako winnego serwis Facebook.

Facebook nie dla małżeństw?

W obliczu tych danych pojawia się jedna myśl - jak bierzemy ślub, na wszelki wypadek zawieśmy nasze konta na Facebooku...

Co takiego demonicznego ma więc sobie Facebook? Jak myślicie?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: