Czy GeForce 6800 wymaga potężnego zasilania?

Wprowadzając na rynek swój superwydajny procesor graficzny NVidia zaskoczyła wszystkich informacją o zalecanym zasilaczu jaki należy posiadać aby korzystać z nowej karty. 480 W mocy generuje niewiele zasilaczy, a już na pewno nie te, które spotykamy w typowych zestawach, nawet dla wymagających graczy. Czy zatem da się korzystać z nowej karty posiadając zasilacz o mniejszej mocy?

Po kilku tygodniach od premiery, NVidia zrewidowała jednak swe poglądy i teraz twierdzi, że tak wydajny zasilacz nie jest jednak potrzebny. Firma twierdzi, że początkowo podawane 480 W to wartość bardzo ostrożna odnosząca się do zestawów komputerowych najbardziej zapalonych graczy, którzy w swoich komputerach posiadają mnóstwo urządzeń wewnętrznych i peryferyjnych wykazujących duże zapotrzebowanie na prąd. NVidia twierdzi, że w swoich szacunkach wzięła także pod uwagę możliwość podkręcania parametrów karty przez miłośników tuningu podzespołów pecetowych.

Dla użytkowników typowych, którzy będą wykorzystywali kartę przy jej standardowych parametrach taktowania, dobry zasilacz o mocy 350 W powinien być elementem całkowicie wystarczającym do zapewnienia stabilności systemu wyposażonego w GeForce 6800 Ultra.


Zobacz również