Czy Hogwarts Legacy będzie dostępny w Xbox Game Pass?

Zastanawiasz się, czy w Hogwarts Legacy zagramy w ramach subskyrpcji Xbox Game Pass? Odpowiadamy.

Hogwarts Legacy (fot. Warner Bros)

Hogwarts Legacy zadebiutuje już 10 lutego na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i PS5. Pierwsi gracze, którzy zdecydowali się na zakup edycji Deluxe już teraz mogą grać na konsolach. Użytkownicy komputerów osobistych otrzymają taką możliwość dzisiaj o godzinie 19:00.

Wiele osób zastanawia się jednak, czy w Dziedzictwo Hogwartu będziemy mogli zagrać w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Dla wszystkich, którzy czekają na takie ogłoszenie, nie mamy dobrych informacji. Aktualnie nie ma takiej możliwość. Jak to będzie wyglądało w przyszłości? Ciężko powiedzieć. Część gier wydawanych przez Warner Bros. Interactive Entertainment pojawiło się w subskrypcji Xbox Game Pass. Mowa tutaj m.in. o takich tytułach jak LEGO Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów, Śródziemie Cień Wojny, Back 4 Blood czy Mortal Kombat 11.

Zobacz również:

Jeśli jednak Hogwarts Legacy pojawi się w ofercie Microsoftu, na pewno nie nastąpi to w najbliższym czasie.

O czym jest Hogwarts Legacy?

Podczas rozgrywki w Hogwarts Legacy wcielimy się w postać młodego czarodzieja, który trafia do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Nasz bohater naukę rozpoczyna dość późno, ponieważ dopiero na 5 roku. Czasu na nadrobienie zaległości nie ma więc zbyt wiele. W pewnym momencie odkrywa w sobie umiejętność władania Starożytną Mocą, co może pomóc mu w zniszczeniu spisku, który zawiązał się pomiędzy czarnoksiężnikami i goblinami. Poza zwiedzaniem samego Hogwartu, w grze trafimy także m.in. do wioski Hogsmade czy też Zakazanego Lasu.