Czy MS Paint pozostanie w Windows 10?

Microsoft co jakiś czas zapowiada, że usunie jedną z natywnych aplikacji systemu Windows - Paint. Podano właśnie nowe informacje na jej temat.

MS Paint zna każdy użytkownik systemów Windows - ten prościutki program graficzny pozwala na rysowanie, a także edytowanie istniejących grafik. W 2017 roku Microsoft zapowiadał, że zostanie on usunięty z systemu. Miał stać się osobną aplikacją, którą pobieraliby i instalowali tylko chętni. Firma doszła do wniosku, że znacznie lepszy jest Paint 3D, nie ma zatem potrzeby, aby były w systemie dwie aplikacje graficzne, tym bardziej, że 3D umożliwia operacje, których nie ma w Paincie, jak na przykład usuwanie tła. Ponadto dostępne są liczne, darmowe programy graficzne, które znacznie przewyższają możliwościami MS Paint.

Czy MS Paint pozostanie w Windows 10?

Brandon LeBlanc, menedżer zespołu Windows Insider, napisał w tweecie, że aktualizacja Windows 10 Maj 2019 pozostawi na razie Paint w systemie. "Na razie", a więc możliwe, że w kolejnych edycjach Windows 10 już go nie będzie. Choć nie ma żadnych statystyk dotyczących liczby osób używających MS Paint, jest to bardzo poręczna aplikacja, jeśli chce się szybko poprawić grafikę lub wykonać prostą - a w sieci znajdują się liczne nagrania wideo, pokazujące, że bez problemu da się zrobić za pomocą tej aplikacji świetne obrazy.