Czy Messenger połączy się z Instagramem?

Facebook udostępnił aktualizację aplikacji Messenger. Zmieniło się nie tylko logo, otóż od teraz dostępne są nowe funkcje, których brakowało wcześniej.

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą po pobraniu łatki jest nowe logo Messengera. Do tej pory kolorystyka była stonowana, a niebieski dymek z białym piorunem w środku mocno zagnieździł się w pamięci użytkowników. Od teraz jednak firma Facebook zdecydowała się dodać trochę gradientu od różowego do niebieskiego. Nasuwa to pewne skojarzenia z Instagramem, i jak się okazuje - słusznie.

Wraz z nowym logo firma wprowadziła nowe motywy czatu, dzięki czemu są one bardziej kolorowe i różnorodne. Dodatkowym urozmaiceniem rozmów są nowe funkcje takie jak naklejki selfie oraz tryb znikania wiadomości. Pierwsza opcja pozwala na stworzenie autoryzowanych obrazków, a druga na wysyłanie wiadomości z ustawionym czasem, po którym automatycznie się usuwają.

W nowym ogłoszeniu Facebook ogłosił, ze wkrótce będzie możliwość połączenia profilu Instagrama z kontem na Messengerze. Dzięki takiej integracji ludzie korzystający z obu platform będą mogli przesyłać do siebie wiadomości, zdjęcia i filmiki. Niestety, początkowo będzie to dostępne tylko dla użytkowników z Ameryki Północnej.

Zobacz również: Twórcy Heavy Rain i Detroit Become Human rozczarowani Xbox Series X i S