Czy Microsoft zrezygnuje z nazw "Surface" i "Windows Phone"?

Przecieki nie są źródłem stuprocentowo wiarygodnych informacji, jednak często znajdują potwierdzenie w decyzjach podejmowanych przez firmy i organizacje. Najnowsze tego typu wieści mówią o rezygnacji Microsoftu z nazw marek popularnych tabletów i smartfonów firmy.

Według strony @evleaks, Microsoft planuje zmienić nazwę kolejnych telefonów z Windowsem na "Nokia by Microsoft", a swoje tablety wydawać pod szyldem Nokia Lumia. W tym drugim przypadku warto odnotować, że wyposażona w Windows RT 8.1 Nokia Lumia 2520 zebrała wiele pozytywnych recenzji. Z drugiej jednak strony Microsoft zainwestował naprawdę dużo czasu i pieniędzy w reklamowanie Surface Pro 3, czy więc opłacałoby mu się teraz zmieniać nazwę marki?

Czy Microsoft zrezygnuje z nazw "Surface" i "Windows Phone"?

O ile co do rebrandingu tabletów są jeszcze wątpliwości, o tyle źródło przecieków jest pewne zmiany nazwy smartfonów. Tym bardziej, że skończyła się finalizacja przejęcia marki Nokia przez giganta z Redmond, a specjalny dział Microsoft Mobile Oy zajmuje się obsługą wszystkich publikacji i usług, wspieranych dotychczas przez Finów. Czyżby Microsoft doszedł do wniosku, że pod nazwą przejętej firmy uda mu się lepiej działać na rynku mobilnym?