Czy Paris Hilton jest hakerem

Czytelnicy gazet brukowych i miłośnicy talentu Paris Hilton znowu mają powód do dyskusji. Co ciekawsze najnowszy skandal związany jest z rynkiem telekomunikacyjnym. Abonament komórkowy córki hotelowego miliardera został bowiem zawieszony z powodu domniemanego wykorzystania go do włamania się do skrzynki poczty głosowej należącej do Lindsay Lohan - aktorki, która wielokrotnie dawała dowody niechęci do Paris.

Czy Paris Hilton jest hakerem

Paris wygląda na zmęczoną. Czyżby całą noc hakowała XBoxa?

Paris Hilton jest jedną z 50 klientek firmy SpoofCard.com, której konto zostało zawieszone za nadużycia. Chodzi konkretnie o wykorzystanie usługi CallerID (wykorzystywanej między innymi przez operatorów komórkowych Cingular i T-Mobile do identyfikacji właściciela poczty głosowej bez potrzeby podawania hasła). SpoofCard.com świadczy usługi, które pozwalają na zmianę numeru, który identyfikowany jest na docelowym telefonie. Innymi słowy, dzwoniąc do kogoś, możemy doprowadzić do sytuacji, w której do jego telefonu dotrą informacje, iż dzwonimy z zupełnie innego numeru.

W zamierzeniach, SpoofCard.com ma być przydatne na przykład zdalnym pracownikom firm, którzy dzięki niej mogą sprawiać w rozmowach ze swoimi klientami wrażenie, że kontaktują się z nim z siedziby korporacji. Usługa ta ułatwiła jednak włamywaczom oszukanie systemu CallerID i podszycie się pod właściciela skrzynki głosowej.

Taka właśnie przygoda spotkała pannę Lohan. W zeszłym miesiącu ktoś włamał się do jej pocztę głosową i rozesłał do wszystkich znajomych obraźliwe i wulgarne wiadomości. Chociaż SpoofCard.com nie oskarża Hiltonówny bezpośrednio o ten właśnie czyn, prasa brukowa i ta, zajmująca się życiem Celebrities od razu podchwyciła temat i jako złośliwego włamywacza wskazuje właśnie Hilton.

Rzecznik prasowy panny Hilton powiedział magazynowi E!, że takie zajście absolutnie nie miało miejsca - zasugerował jednak, iż ktoś włamał się z kolei do jej konta na SpoofCard.com i wykorzystał je do ataku na Lindsay Lohan.

Czy Paris Hilton jest hakerem

Lindsay Lohan

Pytanie, czy Paris Hilton atakuje Lindsay Lohan, czy jest może odwrotnie nie za bardzo nas interesuje. Co jest w tej sprawie ciekawe to pytanie o to, jak daleko może posunąć się telecom w ułatwianiu dostępu klientowi i czy względy bezpieczeństwa nie są od tej łatwości ważniejsze.