Czy Pokemon GO 2 uratuje konsolę Nintendo Switch?

Nintendo zaprezentowało światu swoją nową konsolę, o czym pisaliśmy niedawno. Ale firma ani słowem nie wspomniała o kolejnej grze z Pokemonami. Moim zdaniem to as, którego trzymają w rękawie na później.

Nintendo Switch

Nintendo Wii U: koniec produkcji

Nintendo Wii U miało połączyć granie stacjonarne, na telewizorze, z graniem przenośnym, z którego słynie japońska firma (GameBoy, Nintendo 3DS). Nie udało się. Nie było sukcesu. W listopadzie zostanie wstrzymana produkcja sprzętu – twierdzi brytyjski Eurogamer.

Szybko, bo przecież Wii U pojawiło się w sklepach w 2012 roku. Mniej niż 4 lata w świecie konsol stacjonarnych to naprawdę niewiele. Fabryki wstrzymały produkcję PlayStation 2 w 2013 roku, a przecież sprzęt trafił do sprzedaży… w 2000 roku! 13 lat wcześniej.

Zobacz również:

  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - premiera już jutro! Gdzie kupić najtaniej?
  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]
Czy Pokemon GO 2 uratuje konsolę Nintendo Switch?

Nintendo Wii U

Nintendo popełniło moim zdaniem przy Wii U wiele błędów, jednym z pierwszych była sama nazwa, przez którą niezbyt zorientowani w temacie gracze myśleli że to jakiś gadżet do Wii, czyli poprzedniej konsoli japońskiego koncernu.

Nintendo Switch: premiera w marcu

Tym bardziej dziwi mnie, że Nintendo ze swoją kolejną generacją sprzętu znowu próbuje zrobić to samo, czyli połączyć granie stacjonarne z przenośnym. Zaprezentowane pod koniec października urządzenie robi to co prawda w sposób bardziej pomysłowy, ale… naprawdę nie przekonuje mnie możliwość grania ze znajomymi na malutkim ekraniku „w terenie”.

6,2 cala o rozdzielczości 720p? Samotnie, w odpowiedniej odległości od oczu, jak najbardziej. Na jednym ekranie z kolegą? Nie. Nie po tym, jak zobaczyłem gry na 65-calowym telewizorze 4K.

Nintendo Switch: Mario, Zelda, a gdzie Pokemony?

Silące się na niepotrzebną innowacyjność Nintendo, dla którego gry w większości muszą być infantylne, skończyło się dla mnie na Nintendo 64. Przy tej konsoli spędziłem masę czasu, a Mario 64 było w tamtych czasach przełomowe.

Czy Pokemon GO 2 uratuje konsolę Nintendo Switch?

Nintendo 64

Rynkowy sukces Nintendo Switch jest jednak moim zdaniem jak najbardziej możliwy. Wprawdzie na filmie promującym konsolę zobaczyliśmy tylko dwie z trzech najpopularniejszych marek firmy (Mario i Zelda, brak Pokemonów), ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że kieszonkowe potwory w jakiejś postaci pojawią się na Nintendo Switch.

Po prostu póki co trzyma się je w tajemnicy, by wystrzelić bombą bliżej premiery.

Pokemon GO 2: sukces na kilka tygodni

I to może się udać. Tutaj mobilność sprzętu może się okazać zaletą, rozwinięcie rozwiązań znanych z największego hitu ostatnich miesięcy, Pokemon Go, być może zapewni konsoli popularność. Pytanie, czy nie będzie to szaleństwo trwające tylko kilka tygodni.

Czy Pokemon GO 2 uratuje konsolę Nintendo Switch?

Pokemon GO

A co potem? Moim zdaniem firma od lat nie dostrzega, że świat się zmienia. Pary wystarczy na krótko, może nieco dłużej niż w przypadku Nintendo Wii U, ale nie spodziewam się cudów. W niedalekiej przyszłości Nintendo może skończyć jak SEGA, która, jak może niektórzy pamiętają, też kiedyś produkowała konsole, a nie tylko gry, jak dzisiaj. I to w większości niezbyt dobre gry.

Cenę, specyfikację techniczną oraz listę tytułów startowych Nintendo Switch poznamy 12 stycznia.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: