Czy Windows 7 zabije QuickTime'a na PC?

Microsoft opublikował zmiany, które dotyczyć będą Windows Media Playera 12 w Windows 7 RC. Wśród wielu zmian kosmetycznych pojawi się także wsparcie dla formatu MOV. Czy więc oznacza to koniec QuickTime'a w wersji dla Windows?

WMP 12 w pierwszej becie potrafi, bez dodatkowych kodeków, odtwarzać muzykę zakupioną w sklepie iTunes. Bez problemu uruchomisz pliki M4A, z którymi dotychczas odtwarzacz Redmond sobie nie radził. Dodano także obsługę wielu nowych formatów wideo, w tym plików AVI (zakodowanych z użyciem DIVXa czy XVIDa), pominięto jednak MOV. Release Candidate Windows 7 ma jednak już sobie z nim radzić.

Czy Windows 7 zabije QuickTime'a na PC?

QuickTime w Windows 7 - taki widok może niedługo odejść w zapomnienie

Filmy MOV są bardzo popularne. Format ten często jest wykorzystywany do publikacji wideoklipów i innych krótkich nagrań w Internecie. W celu jego odtworzenia większość użytkowników pobierała odtwarzacz Apple'a lub inny, np. VLC Player. Teraz jednak już nie będzie tego trzeba robić. Czy więc QuickTime dla PCetów, po premierze Windows 7, będzie jeszcze miał rację bytu? Jak zwykle zdecydują o tym użytkownicy.

Przypominamy, że publiczna premiera Windows 7 RC przewidziana jest na 10 kwietnia br.

Warto przeczytać: artykuł "Test Windows 7 beta 1"