Czy doczekamy się składanego smartfonu od Samsunga? Pierwsze szczegóły w listopadzie

O składanych smartfonach z elastycznym ekranem słyszymy już od co najmniej dwóch lat. Wiele wskazuje na to, że koreański gigant jest w końcu na ostatniej prostej do pokazania takiego modelu. Najbliższą okazją do tego może być listopadowa konferencja dla deweloperów Samsung Electronics w San Francisco, o czym donosi serwis Korea Herald.

Elastyczny panel OLED. Fot. Samsung Display

Samsung Developer Conference to zaplanowane na początek listopada w San Francisco spotkanie dla deweloperów, na którym koreański producent może zacząć uchylać rąbka tajemnicy odnośnie oczekiwanego składanego smartfonu z elastycznym ekranem OLED.

Źródłem takiej informacji okazuje się Koh Dong-jin, szefujący w Samsungu działowi mobilnemu. Jednocześnie niedługo po wywiadzie jakiego udzielił on kilku zagranicznym serwisom postanowiono zdementować plotki o rychłej premierze urządzenia. Niektóre media zarzuciły Koreańczykom wodzenie dziennikarzy za nos.

Czy konsumenci potrzebują składanych smartfonów?

Co ciekawe, według słów wspomnianego Koh Dong-jina, firmie udało się w końcu pokonać przeciwności technologiczne stojące na drodze do opracowania w pełni funkcjonalnego prototypu. Koreańczycy nie są pewni, czy rynek konsumencki w danym momencie takiego smartfonu potrzebuje. Równolegle z Samsungiem prace nad podobnymi telefonami prowadzi rzekomo Huawei. Z pewnością w większym gronie łatwiej byłoby zasygnalizować konsumentom nadejście nowej ery.

Samsung nie rezygnuje jednak z palmy pierwszeństwa. Gotowość do zdobycia miana pierwszego producenta składanych smartfonów potwierdził zresztą przy okazji niedawnej premiery Galaxy Note 9.

Bardziej realistyczny scenariusz premiery składanego smartfonu to początek przyszłego roku i targi CES w Las Vegas. Wtedy przypuszczalnie zobaczymy prototyp o nazwie kodowej “Winner”, a oficjalna premiera telefonu przypadnie na Mobile World Congress w Barcelonie, na przełomie lutego i marca 2019 roku.