Czy iOS 15 beta unieważni Twoją gwarancję? Znamy odpowiedź

Zastanawiasz się nad instalacją iOS 15 w wersji beta, ale zastanawiasz się czy oprogramowanie unieważni Twoją gwarancję na urządzenie? Sprawdź, czy testowa wersja iOS oznacza utratę gwarancji.

Apple na początku czerwca 2021 roku zaprezentowało nowe wersje swoich systemów operacyjnych. Deweloprzey mogą już pobierać i testować wczesne wersje beta systemów iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8, tvOS 15 oraz macOS 12 Monterey.

iOS 15 
Źródło: apple.com

iOS 15

Źródło: apple.com

Po wydaniu kilku wersji deweloperskich na początku wakacji pojawią się wydania Public Beta. Są to testowe wersje systemów, które mogą być zainstalowane na dowolnym urządzeniu za zgodą i po wyrażeniu chęci przez jego użytkownika.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!
  • Chcesz pojemnego iPhone'a? Musisz kupić flagowy model
  • Jesienne konferencje Apple - oto daty wydarzeń i nowe produkty [16.09.2021]

Wielu konsumentów czeka na pojawienie się nowych wersji systemu operacyjnego, aby na własnej skórze przetestować możliwości nowego oprogramowania.

Część osób zastanawia się czy instalacja wersji beta systemu operacyjnego nie spowoduje utraty gwarancji?

Sprzęt Apple - wersja beta systemu operacyjnego a utrata gwarancji

Znamy jasne stanowisko firmy Apple w sprawie napraw gwarancyjnych dla urządzeń z zainstalowanym oprogramowaniem w wersji Public Beta. Firma Apple nie będzie anulować gwarancji w przypadku oddania do serwisu urządzenia z wgraną testową wersją systemu operacyjnego.

Oznacza to, że korzystając z programu Apple Beta Software Program nie musisz obawiać się o gwarancje swojego iUrządzenia. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ w dalszym ciągu korzystasz z autorskiego oprogramowania stworzonego i podpisywanego przez firmę Apple.

Apple na swoich stronach wsparcia jasno zaznacza, że instalacja oprogramowania w wersji Developer Preview lub Public Beta nie powoduje unieważnienia gwarancji.

Pamiętaj! Apple unieważni gwarancje w momencie pobrania oprogramowania w sposób nieautoryzowany. Oznacza to, że musimy pobrać profil przypisany do naszego identyfikatora Apple ID. W przypadku instalacji iOS 15 z profilu pobranego z sieci nie uzyskamy pomocy w serwisie.

Sprawdź czy Twój iPhone otrzyma aktualizację do iOS 15.