Czy iOS jest lepszym systemem niż Android? Weź udział w ankiecie

Dwa najpopularniejsze oprogramowania na urządzenia mobilne od lat toczą ze sobą walkę o nowych klientów. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a lub smartfona z Androidem, to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w krótkiej ankiecie, której podsumowanie już wkrótce pojawi się na PCWorld.


Czy iOS jest lepszym systemem niż Android? Weź udział w ankiecie

Źródło: techbaked.com

iOS vs Android - Największe zalety obu systemów

Apple stworzyło system, który skierowany jest jedynie na urządzenia sygnowane ich logiem. Sprawia to, że iOS jest o wiele bardziej zamkniętym oprogramowaniem, ale jednocześnie oferuję znacznie większą stabilność niż urządzenia oparte na Androidzie. Dzieje się tak głównie dlatego, że Apple optymalizuje swój system pod mniejszą ilość modeli, przez co może łatwiej unikać kompromisów związanych ze zmianami w sofcie.

Z drugiej strony mamy Androida od marki Google, który wygląda nieco inaczej w przypadku każdego producenta i oferuje różne dedykowane funkcje w zależności od nakładki producenta. Przy tak dużej różnorodności urządzeń, trudno zachować te samą wydajność na każdym z nich. Android ma jednak w zanadrzu inną zaletę - możliwości dostosowywania systemu do subiektywnych potrzeb użytkownika. W tym przypadku Apple wyraźnie różni się od Google, wybierając określone rozwiązania i narzucając je użytkownikom zamiast oddawać wybór w ich ręce.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, iMac 24" [28.07.2023]
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Jednak co dla was - właścicieli smartfonów - jest ważniejsze? Stabilność systemu czy szerokie możliwości jego personalizacji?

iOS vs Android - Ankieta

Aktualizacja: 27 sierpnia 2022 11:35

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: